Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az új opel astra (K) is...

Az új opel astra (K) is megbízható, strapabíró, mint a régiek (F, G)?

Figyelt kérdés
Van egy 98-as G astrám, 280 ezer km-rel. 3 éve van nálam, megjártuk vele Lengyelországot, Csehországot, Szlovákiát, Ausztriát, Olaszországot, Szlovéniát. Teljesen megbízom benne, sosem volt gond vele (kopp-kopp). Viszont 21 éves, néhol már elkezdett rohadni és a klíma is nagyon hiányzik belőle a hosszú utakon. A kérdés, hogy egy új astra is hasonlóan megbízható, vagy már merőben más? Nincsenek nagy igényeim, vigyen el A-ból B-be és ne hagyjon ott sehol. :-)

2018. dec. 30. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Ezzel sincs gond, az eladási listák, és a szervizek bizonyítják.

A szád tátva marad, mennyivel többet tud az új Astra, még ha nem is igényled...aztán meg fogod szeretni..törvényszerű, hogy mindig jobb, kényelmesebb, hosszabb életű járművet gyártanak...aki mást állít, az hazudik. Én hat évenként cseréltem az autóimat, ma már ámulat, mekkora különbség van a 96-os és a tavalyi közt. Ráadásul egyik sem hagy az út szélén.

2018. dec. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"törvényszerű, hogy mindig jobb, kényelmesebb, hosszabb életű járművet gyártanak.."


Ezen egy marha jót röhögtem.


Lásd 16D 17D ből 17DR majd X17DTL motor, pláne az elektromos adagolós változat, de a kedvencem a Z12XEP motor, a hurkapálcika hajtókarával, meg a kézben összeroppantható dugattyúcskájával: [link]


Mondjuk aki 6 évesen lecseréli az autóját, ebből sokat nem érzékel, de közel van az idő, amikor már csak kapugaranciát adnak egy új autóra.

2018. dec. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én egy 2005-ös 296.000km-t futott H Astrát cseréltem idén új K-ra. (F, G nekem sosem volt, azokat annyira nem ismerem.) Az új jobb persze, de azért nem űrhajó a régihez képest. Annyival nem tud többet, nem érzem a 13 év különbséget. A motorja erősebb, meg nagy előnye, hogy még évekig garanciális.

Vannak fura visszalépések: pl a kesztyűtartóban nincs világítás, a biztonsági öv magassága nem állítható, a motorháztetőt nem teleszkóp emeli fel, hanem egy pálcával kell manuálisan megtámasztani. Ezek a 13 éves H Astrámban nem így működtek...

Amúgy nincsenek illúzióim, nem hiszem hogy 20+ évesen is ez az autó fog alattam gördülni. A hátsó híd pl hegesztett vaslemezből van, míg a H-n masszív öntvény volt. De értem én, hogy súlycsökkentés... Több alkatrészen, elektronikán felfedeztem a "made in China" feliratot. Persze ma már szinte mindent ott gyártanak. A ledes lámpák szintezésének típushibája sem túl megnyugtató. Már várom mikor ér utól a végzet és csak reménykedem benne, hogy garanciaidőn belül történik, nem a lejárat másnapján. Karácsonyra "ajándékban" kaptam az Opeltól egy visszahívást fékrendszerre. Januárban azt intézhetem.

Ezek voltak a kellemetlen dolgok. Nem akarlak lebeszélni a típusról. Ezek ellenére is szeretem, kényelmes, fürge autó, a belterébe rögtön beleszerettem. Szóval összességében nem bántam meg, hogy emellett döntöttem, pedig annak idején volt nálam más is a pakliban.

2018. dec. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még ami eszembe jutott és hiányolok, persze lehet ezek nélkül is élni: a régi Astrámban volt fényszórómosó, és szólt, ha már alacsony a szélvédőmosó folyadék szintje. A K-nál csak akkor szerzel tudomást, hogy ideje feltölteni a tartályt, mikor mosnál, de nem jön semmi. Trutyis időben hosszabb úton, autópályán ez elég kellemetlen tud lenni. Ugyan így ha a hűtőfolyadék szint valami miatt csökkent a kiegyenlítő tartályban nem főzte meg a motort hanem azonnal szólt. Ezzel szemben a K még a legmagasabb felszereltséggel sem tud ilyet. Szerintem ez nem volt haszontalan funkció. Mégis az újabb, elvileg jobb, fejlettebb autóban ez nem elérhető.
2018. dec. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!