Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki GSXR 600 motor kopás?

Sector kérdése:

Suzuki GSXR 600 motor kopás?

Figyelt kérdés
A motor vásárlása után nem volt egyből szervízelve. Pár 100 km-el később kiderült, hogy a levegőszűrő nagyon rossz állapotú volt, ezért jó eséllyel szennyeződés kerülhetett a motorba. Csere után, most 3ekm-el később mintha fogyasztaná az olajat. Ha a szennyeződés okozhatta ezt, egy ilyen probléma rendbetételéhez milyen költségekkel lehet számolni? ( szervíz, hozzáértő szerelő ) 2008-as évjárat.

2018. dec. 30. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Mennyi az az olajfogyasztás? Hány km-rel vetted a gépet?


A GSXReknél 6renként van légszűrő ellenőrzés, de nekem volt olyan, hogy 12ezret is elfutott vele. Sajnos ha a légszűrőt elhanyagolták ( a nagyon rossz állapot nekem azt sugallja ), akkor valószínűleg a további - költségesebb és időigényesebb - karbantartást is hanyagolták. Ilyen pl az injektorszinkron és a szelep hézagolók ellenőrzése. ( Teleszkóp olaj cseréről nem is beszélve ). Légszűrőt könnyebb cserélni mint gyertyát, vagy éppen fékfolyadékot, hűtővizet.

Még a gyári gumi fékcsövek vannak a gépen? Az újabbakat már fémfékcsővel árulják, de ez még szerintem gumis cuccal jött. 4 évenként ajánlott egyébként a csere, ha fémfékcsövesre cseréled akkor ezzel sem bajlódni. ( Nem lesz jobb a féked, csak határozotabb a nyomáspontod ).Szerintem a gixerek Tokico féke leheletnyivel gyengébb mint a konkurencia cuccai, az újabb brembós GSXReket nem ismerem.

Én 74e Km-rel adtam el a 600-as gixerem és minimális olajfogyasztása volt és ebben a 74e Kmben volt pályázás is bőven ahol elkentem a száját :). A 6e-res szerviz intervallumokat azonban szigorúan tartottam, hidegen nem gyilkoltam a gépet. Nem igazán szoktak mechanikus problémák lenni a gixereknél, nekem is a villamos csatlakozók, generátor, fesz szabályzó adta meg magát a korral.


Tudsz mérni kompressziót? Mert esetleg azt meg tudod mérni és összehasonlítani a évjárat szerviz manualjaval ( nekem csak K1hez van értékem) az egy jó kiindulási alap a hengerek állapotának meghatározásához.

2018. dec. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Kompressziot kell merni.

Minimalis olajfogyasztas nem gond. Ha tenyleg gatya a motor en tuti inkabb vennek bele egy masik alacsony kmes blokkot, minthogy szethuzni ujitani.

2019. márc. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!