Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ejtik a Lada Nyivát...

Miért ejtik a Lada Nyivát Nívának?

Figyelt kérdés
Niva - az oroszban az i betű az előtte állót lágyítja, kvázi Y kerül hozzá. A kiejtés így Nyiva, de gyakorlatilag az összes autós tesztben Nívának ejtik.

2018. dec. 31. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, amiért a Lada Samarát nem Zsiguli Szputyniknak hívjuk. Belpiacon valóban ékes cirillséggel írott, "Nyiva" ejtésmódú típusjelzéssel futottak a Nivák, exportra viszont latin betűs "Niva" írásmódú kezelési útmutatók, prospektusok, reklámok és egyebek készültek hozzá. Mivel Magyarország is exportpiac volt, ezért itt is így kell használni a nevet.
2018. dec. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beviz Elek ***** válasza:
95%

Az #1-es választ kiegészíteném azzal, hogy Magyarországon az emberek magyarul beszélnek és emiatt magyarosan ejtik ki az autók neveit.


Ez nem csak itt van jelen, az angolok a BMW-nek Bíemdáböljú-t, a Hyundai-nak Hájundáj-t mondanak.


Te hogy ejted a Hyundai nevét? És a Jaguart?

2018. dec. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Akkor innen ez a hájundáj! :D Én mindig így szoktam mondani, de nem tudtam miért így jön a számra. Biztos valami angoltól hallottam.
2018. dec. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért amiért több ezer más szót sem úgy ejtünk ahogy máshol ejtik.
2018. dec. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a mazdat se hívjuk mac(U)da-nak azt mégis mindenki érti.

:)

2018. dec. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Pont azért, amiért a Jaguart "jaguárnak" ejti szinte mindenki, aki nem akar feleslegesen fennhéjazva /ˈdʒæɡjuə(r)/ avagy [dzsegjuö] kiejtést alkalmazni.


Vagy ugyanez a helyzet szinte összes kóreai, japán autó esetén. A németet még egész jól ki szoktuk ejteni.

2019. jan. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 veterán vas ***** válasza:

Hát mer' így van leírva, oszt a magyarember mácsak azt a bötűt olvassa ki, amit lát.

Írja bele Szerjózsa az ipszilonyt, akkor majd Lacibácsi is nyívát fog mondani. :D

2019. jan. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!