Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó.hu kereskedésböl...

Használtautó.hu kereskedésböl vásároltam használt autót. Négy (4) napalatt megbizonyosodott, hogy hengerfejes. Mi a teendő, kötelesek visszaveni, mivel a meghibásodás nem nállam kezdődött?

Figyelt kérdés

2018. dec. 31. 22:17
 1/9 anonim válasza:
18%

Garancialevelet adott ra?

Nem koteles es nem is fogjak, rafogjak hogy miattad tortent.

2018. dec. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

A hasznaltauto.hu egy gyűjtőoldal, ahol akár kereskedések is hirdethetnek. Nekik ehhez jár egy molinó, de ettől még a kereskedésnek nem ez lesz a neve. Csak a tisztánlátás végett írom ezt.

Az autót valóban kereskedéstől vetted, azaz az eladó adtainál egy cég adatai vannak, vagy egy magánszemélyé? Előbbi esetben lehet keresnivaló. De visszavételre nem nagyon van esély, legfeljebb a javításról. Ha nem tudja bizonyítani, hogy nála még rendben volt, azaz nem tudja bizonyítani, hog nem te hajtottad hengerfejesre (merthogy simán megoldható).

2018. dec. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen egy cég adatai vannak
2018. dec. 31. 22:30
 4/9 A kérdező kommentje:
és a kilométer szerint is 150km-et jártam vele
2018. dec. 31. 22:31
 5/9 anonim ***** válasza:
8%

Bármilyen autót is vettél akármennyi futott kilométerrel, a telepről járó motorral vitted el, és ott, vagy a közelben nem fújt ki, vagy nem spriccelt, füstölt, stb...akkor bizony te vagy a hunyó...ha hengerfejesen vetted volna, akkor már aznap kiderül, nem négy nap múlva..


otthon biztosan megnéztétek az olajat, a vizet, meg amit kell...nos akkor már látni kellett volna..


ez simán pech..

2018. dec. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Normális hangnemben keresd meg őket. Ha értelmesek, akkor azzal kezdik, hogy vidd vissza, megnézetik ők is a saját szerelőjükkel (ne kössetek bele, sajátot nem alkalmazottként gondolom).

Visszavenni nem kötelesek, javítani igen. Persze a valóság majd az lesz, amivel szembesülsz. Nekik könnyen lehet, hogy 50e-ből megoldják ezt a kérdést, és emiatt bevállalják, ha épp belefér még a keretükbe (nem tudjuk, milyen autóról van szó, milyen paraméterekkel).


Nekem volt már pozitív tapasztalatom: márkaszervizből vettem beszámított használt autót. Pár nappal később hiba, sok utánajárás, kiderült, okoskerék (vezérlésmódosító) probléma. Végig korrekt kommunikáció mindkét fél részéről, állapotfelmérés, garanciában (szavatosság) megcsinálták. Nem azt mondom, hogy egy fillérembe sem került (hisz hibamegállapításért előtte már csengettem máshol), de egy százezres nagyságrend lett volna nekem, nekik meg belefért a keretükbe. Én többek között emiatt is szoktam javasolni, ha már használtautó, kereskedőtől, akkor először márkaszervizekben érdemes körülnézni, sok a pozitív tapasztalatom.

2019. jan. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem köteles visszavenni!

Javítás használt alkatrésszel vagy árleszállítás.

2019. jan. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Legfontosabb kérdés:


Az adás-vételi szerződésben, mint eladó ki szerepel: Egy cég neve vagy egy emberé, akivel sosem találkoztál?

2019. jan. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link] ld. a "Vásárlást követő rejtett hiba" részt.


Összefoglalva: vásárlást követő 6 hónapon belül az eladó feladata, hogy bizonyítsa, a hiba NEM állt fenn az eladás pilllanatában.

Ha perre kerül a dolog, a bíró azt fogja vélelmezni, hogy Neked van igazad, és a kereskedőnek szakértői véleménnyel kell biztonyítani, hogy Te okoztad a hibát.

(és tudjuk, hogy van az a pénz amiért a szakértőnek megindul a fantáziája...)



Én elvinném az autót egy márkakereskedőhöz, kérném, hogy állapítsák meg a hibát (adják írásba), és ha rendesek/ügyes rábeszélő vagy, írják le azt is, hogy szerintük a hiba már régebbóta fennáll ezért és ezért. Ez pénzedbe fog kerülni, de nem lehet megúszni.

Ezután vedd fel a kapcsolatot a kereskedővel és kérd, hogy javítsák meg az autót - ha bunkók, akkor sajnos megint nem marad más, mint ügyvéden keresztül írásban folytatni a társalgást.


Szerintem itt az a reális, hogy

a) ha iszonyú korrekt a keresedő, megcsináltatja

b) megcsináltatja, de valamennyi pénzt kér valami szöveggel (vadi új alkatrész kerül bele blabla) - még ebbe is bele kell menni, mérlegeld, hogy mennyit ér meg egy hosszú és bizonytalan kimenetelű per

c) húzza az időt és próbál kifárasztani és lekoptatni vagy egyszerűen bunkó és elhajt - ekkor marad az ügyvéd és a per...

2019. jan. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!