Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szervizelhetőség szempontjából...

Szervizelhetőség szempontjából melyik a jobb szívó benzin vagy szívó diesel?

Figyelt kérdés
Ügye az a legenda, hogy egy szívó benzinnél nem lehet mellé nyúlni ezt ügye a példa nem ok nélkül a Swift az ezres vagy a 1.3. De mennyivel bonyolúltabb pl egy sdi motor? Van annyira megbízható mint egy Suzuki motor?
2019. jan. 1. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
én azt gondolom, kicsit bonyolultabb, de nagyjából az a kávéház mindkettő.
2019. jan. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
A dízel kényesebb. De feltöltő nélkül nem nagyon találsz már gázolajost, hacsak nem valami őskövületet akarsz venni.
2019. jan. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy milyen dízelről van szó.


Egy régi szívó dízel merci motorján van kb. 5 dolog ami elromolhat :D

2019. jan. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az összes szívódízel üzemanyagrendszere drágább, mint egy szívó benzinesé.

Az sem mindegy, hogy hogy milyen szívó benzines és milyen szívódízelről beszélünk. Az SDIből is volt PD SDI, de az utolsó nem PD-s SDIkben is elektromos adagoló volt már egy rakás elektronikával megtámogatva. Ez alkatérszárban jóval bonyolultabb és költségesebb, mint egy ős mechanikus adagolós szívódezső.


Benzinesnél is jelentős eltérés van egy 5000 éves központi injektoros ( vagy karbis xD ) szívóbenzin és egy BMW M54 között...

2019. jan. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sdi, mondom,sdi most néztem még V Golfba is tettek olyan mocit. (Meg 2150 kg-os kisbuszba is 75 lóerővel... élmény lehet) Merci motorba milyen 5 dolog romlik el? :D max majd 30 év múlva :D
2019. jan. 1. 17:54
 6/7 anonim ***** válasza:
A Golf 5-ben PDI SDI volt már. A 4 új PD elem annyiba került, mint a kocsi - igaz fillérekért felújítják. :D
2019. jan. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A régi előkamrás, mechanikus adagolós dízel mercikre gondoltam az 5 dologra. De szerintem még túlzás az az 5 dolog is.


Motorikusan annyira faék egyszerű, hogy vicc kategória, a kasztni előbb porlad el mint, hogy ott valami elromoljon :)


Szóval ezért rohadtul nem mindegy, hogy egy 1982-es sdi-ről van szó vagy egy 2018-as sdi-ről?

2019. jan. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!