Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti lecserélnétek ezt az autót...

Ti lecserélnétek ezt az autót ilyenre?

Figyelt kérdés

Üdv! Jelenleg egy 2001-es Opel astra G 1.4-essel szaladgálok,annyira még nemsok benne a km na meg úgy ahogy felszerelt(Manual-Klíma,elektromos tükrök,2 első elektromos ablak,Abs,2x légzsák,stb..) na de úgy alakult hogy hosszabb távokra is mennem kell autópályán és országúton is na de az út nagy részét országúton teszem meg! (ez a hosszabb táv kb heti 4x 130km a többi 4 nap csak napi kb 30km) és kérdésem a következő lenne: Hagyjam e meg ezt a kocsit és mondjuk a hosszútávú utak miatt dobjam ki belőle a gyári üléseket és vegyek bele bőr avagy szövet comb és deréktámaszos üléseket a kényelmes utazás érdekében?

Másik lehetőség: Családban van egy valós km-es és viszonylag jól felszerelt és jól kinéző Bmw E46 320D 2001-es kocsi és mivel családban van úgymond így tudom hogy szervizelgették is meg rendben van na meg az elég jól felszerelt(Bőr belső comb és deréktámaszos,ülésfűtés,digit klíma,elektromos tükrök,xenon fényszórók,stb...) és arra gondoltam hogy adjam e el az Astrat és vegyem e meg ezt úgy hogy a kapott eladási árhoz még rakok valamennyi pénzt

vagy inkább maradjon az Astra? Szerintetek termelne a diesel 1 év alatt annyi üzemanyagbeli különbözetet hogy abból a szervizelések is kijöjjenek? jó tudom ottvan az hogy magasabb teljesítményadó díj,magasabb biztosítás díj (de sokaktól hallom hogy ezek a motorok jók a Bmwnél!) Illetve ha esetleg mégis Astra maradna a pályázást jól fogja vajon bírni az az 1.4es motor? nem lesz neki megeröltető tulságosan? Végülis még kb 8-9 hónapig kéne így ingáznom mert ha minden jól megy jövő nyáron vagy ősszel közelebb költöznék és akkor már csak heti max 150km-t ha mennék a kocsival. Ti mit tennétek a helyemben? Örömmel várom mindenki véleményét! :)



2018. dec. 18. 01:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%
Ha családban van, akkor miért vennéd meg? Nem értelek. Hosszabb utakra simán kérd csak kölcsön, addig meg használják az Astrádat. Bár megjegyzem, hogy a BMW-kkel több a baj, szóval megkérdőjelezném, hogy hosszabb utakra tényleg jobb-e egy Astránál.
2018. dec. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%

Ha jó a motorja az Astra-nak, meg amúgy semmi baja, én el nem cserélném.

Az Astra-kat szinte minden, még a leghülyébb szerelők is ismerik, olcsó alkatrészek, szinte minden bontóból.

Néha rám is rámjön, hogy vegyek valami szép, menő verdát, de hamar megutálom amiatt, hogy nehéz szerelni, drága, stb.

Így mindig maradok valami egyenautónál, amiből jön szemből vagy 1000 darab 1 nap.

2018. dec. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!

Ment mindkettőtöknek a zöld kéz mivel igazatok van!

Első: Sajna nem ilyen egyszerű a helyzet mert majd eladni szeretnèk mivel venni akarnak másikat és ez úgymond egy lehetőség lenne nekem szóval vagy eladom akkor énis és élek a lehetősèggel vagy maradok ennél!

Második:Igazad van végülis az Astra a szivó motorral egyszerübb szerkezet az biztos,csak kérdéses hogy azt a még kb hátralevő 8-9hónap hosszútávot hogyan bírná? A motorja egyébkènt teljesen rendben van mindkét autónak! Az Astra is rendszeresen szervizelt és jól karbantartott egyébkènt!

2018. dec. 18. 01:50
 4/23 anonim ***** válasza:
69%
Hogyan bírná? Minden gond nėlkül. Pályázni is lehet vele. Főleg ha egyedül mėsz. A 130 at kėnyelmesen elviszi mėg kultúrált fogyasztás mellett.
2018. dec. 18. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
54%
Hossz útra nem kell űlés fűtés, digi klíma se jelent semmit, a bőr ülés se kényelmesebb.
2018. dec. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
32%

Több ismerősöm ise évben cserélte le G Astráját (1.4 16v) mind próbál boldognak tűnni, de belül érzem, fáj a szívük. Nos, egy BMW főleg a dízel, az is egy jó motor, csak igényesebb, mondjuk én eddig benzinhívő voltam lett egy Tédéjénk és azóta csak aludni járok be a házba , folyton megyek vele mert imádom, ugyanakkor macerás mert dízel, indítás még oké, vársz vele picit mint mindegyiknél, leállításnál is mert a turbó még mehet és ha leáll nincs olajnyomás és másodpercek sem kedveznek így a turbónak, míg szívónál nincs baj.


Van nekem egy Swiftem, régi a tipikus sztereotíp Swift, szét van ülve az ülése, bal oldalt nem tudok sokat meglenni, jobb oldalt már akár többet is, egy ülés csere olcsóbb mint egy autó vásárlás, főleg ha bízol a kocsidba. :) én most gls Swift üléseket keresek pl. el nem adok egy klímás Swiftet...

2018. dec. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
23%

Én biztos nem venném meg. Neked pont, hogy egy alacsony fogyasztású, olcsón fenntartható autó kell napi ingázásra. Akkor meg öngól az E46, ugyanúgy öreg, csak drágább fenntartani.

Ha előre akarsz lépni akkor egy generációval fiatalabbat kell venni.


Egyébként pedig az Astra-val kényelem szempontjából bőven el lehet járni, nincs vele gond. De egy Golf azért klasszisokkal jobb.

Szóval én Golf VI TDI-ben gondolkoznék, de még a Polo is elég lehet

2018. dec. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ja és 8-9 hónapra tervezel. Kiszámoltad mennyi futás ez? 20.000 km, 10%-a nagyságrendben a mostani óraállásnak.
2018. dec. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nekem eszembw nem jutna csak az egwb koltsegek elviszik az egesz sporolas díját, meg ezek nem mai autok sajnos, en egy működő de öreg autot biztos nem cserélnek le egy masik regire, amivel meg akkor is lehet gond ha az eladó jóhiszemű
2018. dec. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
,130 km neked mióta hosszutav ?
2018. dec. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!