Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Briggs motoros fűnyíró problèm...

Briggs motoros fűnyíró problèma, mi lehet?

Figyelt kérdés
Nyáron egy vágás után nèztem, hogy kevès benne az olaj ( az alján elengedte az olajat ) azóta megjavítottam. Viszont szerintem most csattogósabb a hangja. Nem igazán tudom a működèsèt, pl hogy van vezèrelve egy fűnyíró motor, vagy mik a szelep hèzagok. Szèt is szeretnèm szedni, illetve a vázát újra festeni..Úgy alap szakèrtelmem van hozzá, hobby cèlból állnèk neki itt a tèlen. Esetleg valaki tudja, mitől lehet csattogósabb ( olyan mintha kicsit hidrotőkès lenne ) hangja, illetve a szètszerelèsèhez robbantott ábrát, továbba szüksèges alkatrèszeket hol szerezhetek be? pl tömitèsek, fúvókák esetleg megfelelő motorolaj ( 10w40 el használom az Obis fűnyíró olajat megette.. ) Ne kövezzetek meg, nincs tètje ennek a fűnyírónak, de kicsit hobby cèlból szerelgetnèm ha sikerül az meg tök jó lenne.

2019. jan. 2. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Robbantott ábrám az nincs, szedd szét, jegyezd meg valahogy, hogy volt, én is így csináltam.(de minek..)

Szelepvezetője nincs ennek a szarnak, túlméretes szelepeket lehet hozzá kapni, talán felfúrta magát a következő lépcsőre a tiéd.

Ha nem, akkor hozzá kell dörzsárazni.

Én ezt megcsináltam, de kiderült, hogy még trafó baja is volt, na itt lett tele a f...om az egésszel, és eladtam összerakva egy mekkmesternek. Végülis működött, csak ha bemelegedett nagyon, akkor leállt.

Szóval valószínű szelepbaja van a tiédnek, de nézd meg azért. Az enyém nagyon lötyögött már, de nem hallottam szelephangot.

De inkább vettem egy villanyost, az lényegesen erősebb, meg kb örök darab, és sokkal könnyebb.

2019. jan. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Briggs motor nagyon fassza, amíg megy, elég sokat bírnak. De ha baja van, konkrétan szerelhetetlen, még a kibasszhott karburátort sem lehet rajta normálisan állítani.
2019. jan. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mezei alulvezérelt oldat (újabbak felül) szelepelt motor. Semmi extra.

Csattog ha hideg a motor, ha több hónapos a benzin, ha elfáradt a membránja, vagy dugulása van.

Szelrphézag szívó 0,1, kipufogó szelep 0,15mm.

Nem érdemes nagyon belemerülni mert nem felújítható. Minden egyszerre kopik el rajta.

1000 üzemóra az élettartama. Ez kb 20-30 évnyi fűnyírás egy háztartásban.

2019. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyszer már volt felújítva. "motorgenerál". Sajnos még fiatal voltam, szóval nem tudom ez mit takart, fúrták-e vagy csak meggyűrűzték-e. A kompresszió emlékszem nagy lett benne, mert alig lehetett berántani :D Köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 1. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!