Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális az, hogy néha-néha...

Nmpn86 kérdése:

Normális az, hogy néha-néha egy nagyobb füstöt ereget ki egy Euro5-ös dízelautó?

Figyelt kérdés
Néha előfordul, hogy egy kis időre, mint tegnap is, elkezdett füstölni mint egy lokomotív. Néha rám hozza a frászt, mert nem tudom mi baja lehet, de valószínüleg semmi, mert egy-két perc és elmúlik. Arra tippelek, hogy beindul a részecskeszűrő tisztításának folyamata, és elkezdi kiégetni a kormot. Igen tudom, nem jó neki, ha rövid távon használom, mert a munkahelyem nincs messze. Ezért szoktam vele kimenni néha-néha az autópályára, hogy meghajtsam és felhevüljön rendesen. De sajnos nem látok bele, hogy pontosan mi történik vele.

2019. jan. 3. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Akár az is lehet...

Én sokat megyek vele,de nekem kijelzi amikor regenerál.1-2 percnél tovább szokott tartani .

2019. jan. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy-két percnél valóban tovább tart, de a lényeg hogy nem hosszú ideig. Nem mértem le pontosan hogy mennyi. Még pluszban hozzá, hogy ezt ilyen hidegebb időkben csinálja. Nyáron nem tapasztaltam.
2019. jan. 3. 11:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem indítás után a vízpárát látod? Hideg motornál, hideg nedves időben elég látványos tud lenni.

Nekem Euro4-es és Euro6-os dízelautóm vannak. Egyiket sem láttam még kimondottan füstölni, a fenti párán kívül. A régebbinél intenzívebb gyorsításkor sötétben a mögöttem jövő autó fényszórójának a fényében a tükörből látok némi "ködölést" de kb ennyi. Ebben még nincs részecskeszűrő. Az új már filteres, még soha nem láttam még ilyet se. A regenerálást nálam eddig mindig autópályán kezdet el, egy jó fél óra egyenletes 130-as tempó után. Nálam nem jelzi ki, csak a fogyasztási adatból látom, hogy az addigi 5-6 liter körüli pillanatnyi érték látszólag indokolatlanul az egekbe ugrik. (10-12l/100km környéke.) Olyan 10 perc kell neki, hogy végezzen és olyan 700-1000km-enként csinálja. Nem vettem észre, hogy ez alatt füstölne. De elvileg ekkor lehetséges.

2019. jan. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg az AGR szelepet, lehet hogy tele van rakodva kokszal.
2019. jan. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem! Ez nem az indîtásnál lévő pára! Ez tegnap olyan tíz perc után jött, az egyik lámpánál állva láttam, hogy füstöl hátul, és rendes dízelfüst volt. Már csak a szagából ítélve is. De nem tartott sokáig. Ma például nem történt ilyen.

Agr szelep. Azt hogy tudom megnézni? Megnéztem a Google-on, azt írták ha az megdöglik, ráz a kocsi. Ebből ítélve meg biztosan nem döglött, de többet nem tudok róla. Vagy vigyem szervízbe és mindenképpen nézessem meg?

2019. jan. 3. 14:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem szabad látható kormot kiengednie. Szvsz a részecseszűrődnek vége, de lehet már a porlasztó és a turbó se túl épp.
2019. jan. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De ha megdöglött volna valami, akkor lenne hibakód a műszerfalon, nem? Tudom melyik a részecskeszűrő lámpája, és az nem jelez semmit. Meg akkor miért csak arra a kis időre? Máskor miért nem? Most teljesen normálisnak látszik. De az tényleg fura, hogy hogy ment át a részecskeszűrőn a korom. Na mindegy! Azt hiszem tényleg rákérdezek szervízben a biztonság kedvéért.
2019. jan. 3. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!