Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Négyévszakos gumit megéri...

Négyévszakos gumit megéri használni?

Figyelt kérdés

2019. jan. 7. 07:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
32%

Ha keveset és azt is lassan mész vele, akkor igen.

Ez a gumi nyáron rosszabb, mint a nyári, de jobb, mint a téli. Télen pedig a télinél rosszabb, a nyárinál viszont többet ér.

Tehát, ha annak tudatában választod meg a haladási sebességet, hogy a féktáv (főleg vészfék esetén) akár méterekkel több, mint az adott szezonú gumival, akkor nem lesz gond. Ez persze azt jelenti, hogy nem mehetsz a forgalommal egy ritmusban, ha nagy a tömeg. Ezért jön be az

2019. jan. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

éves alacsony futás, mivel, ha kevesebbet mész, a kockázat az marad, de a baleset valószínűsége csökken.

Nálunk a napi használatú kocsi szezonális gumi van, az évi 1-2 ezret futó tartalékon pedig négyévszakos.

2019. jan. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem telik 8 db jó gumira csak 8db már öreg használtra akkor inkább 4 évszakost vegyél.
2019. jan. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
17%
A keveset mész duma, marhaság. Elég ha egyszer ülsz a kocsiba, és megvan a baj.
2019. jan. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
70%
Na kötelezően elsütötték az összes ilyen témával kapcsolatos beidegződéseket. Ma már ott tart a gumigyártás, hogy a négyévszakosak nagyon is jó gumik. Főleg hideg esős időben a téli és nyári gumiknál is jobb teljesítményt nyújtanak. Nyilván inkább a prémium gyártóktól érdemes ilyet venni. Nekem is négyévszakosom van és vígan megyek vele hóban, sárban, latyakban. Keveset megyek, így sokkal inkább legyen mindig friss gumim, mint két garnitúra elöregedő gumim. Próbáld ki, és döntsd el magad.
2019. jan. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%
Mai 4 évszakos prémium gumik, már jobban teljesítenek télen, mint a középkategóriás télik és nyáron se vészesek. Ha évente csak 8-10 ezret mész, én azt mondom fölösleges 2 garnitúra, elég a négy évszakos, főleg ha a táv nagy részét városi közlekedés teszi ki.
2019. jan. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 veterán vas ***** válasza:
39%

Ha már #5 sztereotípiákat emlegetett, akkor tegyünk rá még egy lapáttal:


"régen nem volt csak a diagonál, oszt' mégis eljutottunk mindenhová"

vagy az, hogy:

"meg kéne(sic) tanulni vezetni, nem a gumikra hivatkozni"


Azért hagytam a végére a másik oldal érveléséből is:

"ami mindenre jó, az igazándiból semmire sem jó"

/ez az én véleményem is/ ;)

2019. jan. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
33%

Én kísérletező vagyok igy 2 automra vettem 4 evszakosat. 2 eltérő márkát de egyik sem a legdrágább Michelin , tán nexen koreai az egyik.


Eredmény: az egyik a nyáron elkopott pár ezer km alatt télire lett egy kopott telim, de működik :)


A másik érdekesebb lett nyáron nem kopott elég jó ellenben ha bejön a tél. Mindenki száguldozik, a swiftes ledudal és kikerül én meg csak egy kis emelkedőn akarok felmenni egy suvval. :))


Eredmény: 2 fajtát próbáltam se télen se nyáron nem volt jó. Amelyik telen jobb volt az nyáron volt rossz ami nyáron volt jó az telen katasztrófa


A másik 2 kocsin van teli meg nyari külön.

2019. jan. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
30%
Vegyél télit, és azt használd nyáron is. Nincs macera, nem kell cserélgetni.
2019. jan. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
70%
Veterán vas, egyetértek a véleményeddel. De! Szerintem ide magyarországra, azért is jobb egy négyévszakos, mert hiába van tél, a napok nagy része leginkább száraz vagy esős/nedves, ha van hó akkor kevés, a hőmérséklet nagy tartományon belül ingadozik, egyik nap 5-10fok, másnap meg ugyanez csak mínuszban. A téligumi előnye legjobban nagy hóban és nagyon hidegben jön ki, tehát ilyen tartós -10 alatt. Abban egész biztos egyetértünk, hogy hidegben, de még pluszban száraz aszfalton jobb egy üzemmeleg jó nyárival menni, mint télivel. Ilyen idöben, a négyévszakos ugyanazt vagy hasonlóan tud teljesíteni, mint a nyári. Viszont ha már eső van, akkor a négyévszakos mindent visz. A téli még mindig nincs itt. Tehát én mindig arra jutok, hogy a négyévszakos a legkihasználhatóbb mostmár, akik meg keveset mennek, azoknak mindenképp. Én is két garnituráztam sokáig. Ha sokat mennék egy évben, és tartanék két garnitúrát, akkor csakis egy jó nyári gumi lenne az oka, de a tél miatt biztos nem :D
2019. jan. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!