Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem szabad ködlámpát használni...

Nem szabad ködlámpát használni v mi?

Figyelt kérdés
Este vezettem országúton egy hosszabb távot, viszonylag nagyobb köd volt, ezért fölkapcsoltam a ködlámpát is. És csomóan levillogtak, de egyszerűen fel nem fogom, hogy mi bajuk evvel. Biztos ezért villogtak, mert amikor lekapcsoltam nem volt semmi bajuk. Első-hátsó ködlámpa is van. Még a mögöttem lévő kocsi is levillogott amikor felkapcsoltam.

2018. dec. 19. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
A viszonylag nagyobb köd nem azt jelenti, hogy nem látsz el 2 kilométerre, csak 500 méterre, hanm azt, hogy alig látsz messzebbre a kocsi elejénél.
2018. dec. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Továbbra se értem. Ha köd van lehet használni, ennyi, még utána is néztem. Egyébként se egy reflektor, nem égeti ki a szembejövő retináját. Mögöttem jövőjét meg pláne. Nem csak én használtam, más kocsikon is láttam akik szembe jöttek, semmiben nem zavart engem.
2018. dec. 19. 17:41
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

mert sokan azt hiszik, hogy a ködlámpát azért kell felkapcsolni, mert köd van és nem azért, hogy jobban lássanak.


én ugyan nem szoktam senkit levillogni, mert nekem idáig egyetlen egy bmw-nél volt olyan élményem hátulról, hogy majdnem kifolyt a szemem a ködlámpájától, semelyik másik autósé nem zavart...


de normális esetben azt is meg az elsőt is addig kell használni, ameddig látótávolságon kívül vagy...hogy jobban lássák a ködön túl, hogy megy ott valami. amikor már mögötted van, akkor már lát, szóval azon kívül, hogy vakítod, semmi haszna nincs.

2018. dec. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Mert sokan nem értik, hogy a ködlámpa kicsit olyan ,mint a reflektor... Akkor kell használni ha nem látsz. Amikor látod az előtted és mögötted lévőt akkor illik lekapcsolni, mert elvakítja a többi sofőrt.
2018. dec. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Biztos ezért villogtak, mert amikor lekapcsoltam nem volt semmi bajuk"


És amikor lekapcsoltad rosszabbul láttál, mint a ködlámpával? Gyanítom, hogy nem, a ködlámpának csak akkor van értelme, ha valóban olyan sűrű a köd, hogy alig látsz, az ugyanis más elven működik, mint a reflektor, azért villogtak még a hátad mögött is, mert "beterítetted" őket a körlámpa fényével

2018. dec. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Inkább olyan lehet nálad hogy nagyon felhord a ködlámpád és ez tényleg zavarta a szembe jövőket.

Téged meg nem vakított a jól beállított szembe jövő lámpa.

2018. dec. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Még a mögöttem lévő kocsi is levillogott amikor felkapcsoltam."


Ha a mögötted lévő levillogott akkor valszeg zavarta. Arra esetleg nem gondoltál, hogy ha te látod a tükörben a mögötted haladót, akkor ő is lát téged? Mert ha lát téged helyzetjelzővel akkor nem illik kisütni a retináját a ködzáróval.


Gondolkozz el ezen a két dolgon:

-mikor lehet használni

-mikor szükséges használni

2018. dec. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Áhá, szóval így gondolkodik egy ködlámpa-huszár.
2018. dec. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Néhány éve hatalmas ellenkapmpány alakult ki a neten a ködlámpa ellen, azóta ciki használni, pedig néha tényleg hasznos lenne. Én pl azt mondom, hogy jobb ha ég, minthogy ne égjen semmilyen lámpa, mert a ködlámpa semmivel semzavaróbb, mint a tompított, legalábbis számomra.
2018. dec. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

A ködlámpa ellen kampány azért volt, mert ez egyfajta ki ha én nem dolog volt. Nem használom az indexet, mert én vagyok a jani. Eldöngetek a dugóban álló sor mellett a kanyarodósávban, mert sietek. Felnyomom a ködlámpát ragyogó napsütésben, hogy messziről lássák, itt őfelsége Tapló császár következik.


A ködlámpa nem arról való, hogy te jobban láss. Nem is segít ebben. A funkciója az, hogy rossz látási viszonyok között téged időben észre vegyenek.

Szemből jövő ne kezdjen előzni, mögötted jövő ne fusson rád.

Ha már érzékelték a jelenlétét, a szerepét betöltötte.

A köd rendkívüli módon szórja a fényt.

Aki szemből jön, csak hatalmas sárgás fénypamacsot lát, a mögötted jövő vörös falba ütközik.

Ha látod, hogy jönnek, kapcsold le, már nincs szerepe.

2018. dec. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!