Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Véletlenül kimostam az egyik...

Véletlenül kimostam az egyik kulcsot, Mit tudok csinálni? Nem nyitja az autót, várni kell amíg kiszáradt vagy menni az Audihoz? (2014es modell)

Figyelt kérdés
2019. jan. 7. 20:57
1 2
 1/18 D. Brasco ***** válasza:
42%
Nagy valoszinuseggel mehet a levesbe es ujat kell szerezned!
2019. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi, de ha csak tippelgetsz, akkor ne írj. Nem bunkósság.
2019. jan. 7. 21:08
 3/18 anonim ***** válasza:
Szedd szét, vedd ki az elemet, szárítsd ki. Kétesélyes.
2019. jan. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 D. Brasco ***** válasza:
66%
Miért kedves kérdező szerinted mit lehet csinálni???Max tippelni tekintve hogy 50-50 az esélyed....mert vagy kiszárad és jó lesz vagy nem és csináltathatsz másikat!
2019. jan. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Inkább szakemberre bíznám.
2019. jan. 7. 21:13
 6/18 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, hogy esetleg van még olyan béna aki így járt.
2019. jan. 7. 21:19
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem vetted ki azonnal az elemet és vizet kapott, akkor annak már mindegy... De ettől függetlenül megpróbálhatod még kiszárítani vagy elviheted szakember, de az elemet akkor is vedd ki belőle!
2019. jan. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%
Figyu, szerintem azonnal szakember egyszer horgászásnál beleestem a balatonba, igaz nem audi, csak Octavia kulcsal, és sajnos bizony kuka volt
2019. jan. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem telefon is esett már vízbe ami kicsit bonyolultabb szerkezet mint egy kulcs. Vizesen be se kapcsolt. Utána a hangszóró maradandóan bánta, de azt leszámítva kiszáradás után amúgy teljesen okés volt.

Sajnos az új kulcsokat nem ismerem, de a régi tupusú centrál zár plusz immobiliser chip-es kulcsoknak szerintem nem szabad hogy ártson a víz. Sanjnos a mosószer lehet más tészta. Nem tudjuk milyen kémiai szrok vannak benne. Annak a hatásáról nem nyilatkozok. Plusz ugye ki tudja hányszor verődött a mosógép falához. De ha csak víz éri akkor nem valószínű hogy baja lesz. A filmekben látottakkal ellentétben az elektronikus cuccok nem mennek azonnal robbanásszerűen tönkre amint víz éri őket. Legtöbb cucc elfunkcionál vizesen is ideig óráig.


Tudsz mit csinálni? Óvatosan szedd szét. Ha elemes akkor vedd ki. Ha be van forrasztva az aksi (hogy töltse magát) akkor ne piszkáld. Az nem plug & play. Szárítsd ki. 2 napig radiátor teteje. Onnantól ha akkor nem működik ráérsz pánikolni és szakemberhez rohanni.

De szerintem a centrálzár minimum működni fog. Ha sima immobiliseres akkor az is. Ezek a fekete immo chippek vízállóak. Pohár vízbe téve és az olvasó mellé tartva is tudnád indítani az autót.

2019. jan. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
51%
Világ gyökere vagy, és bunkó is. Tanácsot kértél, kaptál, inkább szakemberre bíznád akkor mi a lóizét keresel itt? Nem úgy tetted fel a kerdest, hogy "ki jart igy" -.-"
2019. jan. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!