Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért érdekli ilyen szinten...

Miért érdekli ilyen szinten az embereket az, hogy másnak az autója mennyit fogyaszt?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vettem egy V8-ast, mert régi álmom volt.Szeretem, és nem bántam meg.

Napi használatban van, az első hónapban azért elgondolkoztam,hogy kellett e ez nekem, de fixen állítom,hogy igen, és megengedi az anyagi helyzetem nem csak a teli tankot, de még a karbantartást is.Nem utolsó sorban pedig hitel nélkül vettem.Egy abszolút korrekt állapotú autóról van szó.


Viszont a kollégáktól kezdve, a rokonokon át mindenkit az izgat,hogy mennyi fogyaszt, minek ennyi tankolni és lassan az agyamra megy,hogy szinte mindenki úgy susmorog mintha őket terhelné az autó bármilyen fenntartásával kapcsolatos költség.

Több embernek is azt mondtam,hogy átlag 35 litert fogyaszt (miután elegem lett a sok kérdésből) gondoltam ebből rájönnek,hogy semmi közük hozzá.

Aztán pár nap múlva egy újabb "érdeklődő" már úgy fogadott,hogy tényleg 35 litert fogyaszt?Mert szerinte az sok.


Engem is érdekelt, meg érdekel,hogy mi mennyit fogyaszt, de csak tájékozódás szintjén.

Ezt a rengeteg érdeklődést viszont többnyire gúnyolódásnak, meg pletykálkodásnak érzem, és egyszerűen nem tudom megérteni, hogy ez miért érdekel embereket?

A baráti körömben megvan a vérszívás, de azzal nincs is gond, hisz a barátaim.

Újabban meg már olyan emberektől is hallok ezt-azt akikkel maximum köszönőviszonyban vagyok.

Mi a pszichológiája annak,hogy ezen csámcsognak az emberek?Szokták mondani,hogy irigység, de ebben nem hiszek, ez csak magyarázat.Ők is elégedettek az 1.2-es 6 litert fogyasztó autóikkal, én cseppet sem irigylem őket.Ez gondolom fordítva is így van.


2019. jan. 8. 17:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Már csak egy kis humor kéne,hogy rád jöjjön, és vicces lennél.
2019. jan. 8. 17:32
 2/10 anonim válasza:
Nem jó emberekkel vagy körülvéve.
2019. jan. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem max. a kíváncsiság hajtana, ha megkérdezném.

Sokan viszont okosabbnak tartják magukat azoknál, akik véleményük szerint kevésbé képesek racionális döntéseket hozni. Nem látják át, hogy az "átlagoson" túl is van élet. Pedig ott kezdődik csak igazán, ahol a nagy átlag számára véget ér! :-)

2019. jan. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én inkább elkérném hogy hadd csapassam én is ha meg nem engeded megkérdezném hogy mennyit eszik :'D
2019. jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Oké, van pénzed, megengedheted magadnak, ugyanolyan kicsinyes vagy, mint akik azon rugóznak, hogy mennyit eszik.


Nekem dízel "sportkocsim" van, ráadásul automata, de olyan szinten lesz*rom, mit gondol más erről...


Magamnak vettem olyan autót, olyan motorral és váltóval ami nekem tetszik

2019. jan. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Engem biztos nem érdekelne, mert kizárt, hogy akarnék ilyet venni. :)

Viszont nagyon érdekelnek azok, amik kilátásba vannak helyezve, hogy esetleg olyat vegyek.

Lehet, tetszik nekik az autód, de fontos nekik a fogyasztás is.

2019. jan. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Remélem legalább valami amcsi V8-as :)


Az emberek általában mindig irigyek valamiért a másik autójára :D


Ha nagy köbcentis és sokat fogyaszt akkor: "minek ilyen nagy motor"

Ha új autó akkor: "minek neked új autó?"

Ha öreg autó akkor: "miért nem veszel új autót?"

Ha keveset fogyaszt akkor: "tuti többet eszik ennél!"

Ha piros akkor: "miért nem kéket vettél?"


stb stb stb....

2019. jan. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Madarat tollarol a többit te is tudod:)
2019. jan. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szimplán csak kiváncsiság, és mert az emberek rengeteget szeretnek az autókról beszélni, ezt tudjuk. Meg aztán ha ilyeneket kamuzol, hogy 35 litert eszik az autód, ne is csodálkozz.
2019. jan. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is rögtön megkérdezném. Nem azért hogy leszóljam vagy beugassak. Ha megengedhetném én is olyannal járnák.

Pusztán azért mert kiváncsi vagyok. Nekem a 100 lovas 1.6i is megeszik 10-et. Kiváncsi vagyok egy V8 eszik-e annyival többet mint amennyivel több ereje van.


De el tudom azt is képzelni hogy az embereknek fáj hogy neked ilyen van, vagy ennyid van, neki meg nem. És ugye ilyenkor maguknam is be kell magyarázni hogy mennyire rkssz döntés is ez.


Én is kapom rokonoktól meg ismerősöktől a sokat eszik meg drága szervíz dumát, csak azért mert fáj hogy nem egy szakadt swiftem van mint nekik. Pedig nekem messze nem V8-am, csak egy szebb mezei 1.6-om van.


De ugye ahogy egy bölcs ember definiálta a gazdagságot "Mindig az akinek több van mint nekem", és ezzel a mentalitással jön az "Én jobban bánnák a pénzével" mentalitás is. Ami persze már ott megdőlt hogyha jobb lenne az illető a pénzzel mint te akkor több lenne neki. De ezt ugye nem vallja be magának.


Engedd el. Tudod hogy nem foják azt mondani hogy "Bárcsak ne lennék csóró és nekem is lehetne ilyenem".

2019. jan. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!