Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Swift 2005 csere BMW e46 2003...

Swift 2005 csere BMW e46 2003 kombira megéri?

Figyelt kérdés
Legjobb munkatarsam és barátomé, tudom mindig hogy karbantartott, igazából csak ülésfutes baja van a vezető oldalon, hidegben nem működik csak melegben, minden más kifogástalan, ajándékba kapta német baratoktol, több éve ő a tulajdonosa és lassan már ott járni, hogy az egész kocsiba új alkatrészek vannak,mert nem csak az éppen elromlott anyagot cserélte ki, hanem ha már ott tartott mást is. Nekem szükségem lenne nagyobb autóra, nekem pedig beszamitana a Swiftem, valamint valamennyit hozzádobnek, annyi hogy félek a drága szervizelestol:) kettostomegu, vezérlés stb stb pár hónapja lettek cserélve rajta, gondolom az a leghuzisabb
2019. jan. 9. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Oda nem adnám egy 3-as bömösért.
2019. jan. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy én is nagyon szeretem a Swiftem, minden kényelem meg van benne ami nekem szükséges, elvisz akárhova, 170E kilométerrel, pusztán ez a nagyobb autó kérdés mozgatja a fantáziám, valamint sokat utaztam már benne, tudok mit kapnék, a szerviz a huzos:)
2019. jan. 9. 13:27
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

A 3-as bmw pont nem nagyobb mint a suzuki.

Nyilván ő is bele unt már hogy mindíg van rajta cserélgetni való.

2019. jan. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 D. Brasco ***** válasza:
100%
Milyen érdekes hogy az ilyen bmw-ket mindig akkor akarjak.eladni amikor már pont minden meg lett rajta csinálva .........
2019. jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Hát.. gyanús ez nekem :)


Gyakorlatilag itt a 2 szélső véglet van szembeállítva, mert a swift az amiről "legenda járja", hogy fillérekből fenntartható, meg az olajcserén kívül csak tankolni kell és örök élet + 1 nap, valamint ha valami elromlik benne, akkor is a szerelő leakasztja a polcról, és itt filléres összegekről beszélünk..


Míg a BMW, nem csak az e 46, hanem sajnos szinte az összesre mondhatni hogy drága alkatrészek, drága fenntartási költség, nagyon sokat eszik, és sűrűn van valami ami elromlik. (ugye sok extra = sok elromlási lehetőség)


Kérdezném én, hogy az ülésfűtésnek mi értelme, hogy hidegben nem megy, csak melegben? Ez ugyanolyan mint hogy a klíma nyáron nem jó, csak télen -20 fokban.. Tehát akkor ki lehet mondani bátran, hogy az ülésfűtés nem működik. Meg kitudja még hogy mi nem.. Ha logikusan belegondolok az ő helyzetébe: Nekem van egy patika állapotú remek BMW-m, amin mindent kicseréltem már szinte, de akkor miért válnék meg tőle? Hisz egy csomó pénzt beletettem, mi lenne nekem abban az üzlet, hogy egy második generációs Swiftre elcseréljem?


Személyes véleményem szerint ne menj bele, mert míg Swifttel nem volt gond, meg mint írtad is szereted, ne aggódj, a BMW-vel lesznek gondok :)


Mondom ezt x éves kereskedői tapasztalattal, ahol néhány ilyen típus átment már a kezem közt.

De a végső döntés a tied, de gondold át mégegyszer, alaposan. Nehogy belefuss, és ott kapálózz majd hogy el akarod adni.


Még egy ötlet: Írjatok kölcsönadásit mindketten, és próbáljátok ki életvitelszerűen x ideig a másik kocsiját. Mittudomén egy hét, 2 hét, és annyi idő alatt te is rájössz hogy milyen a bmw, kell e neked ez az autó, vagy maradsz a swiftnél. :)

2019. jan. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Swiftet a barátnője venné úgymond át tőle, míg ő venne egy nem értek hozzá milyen újabb BMW-t, amin mint mondta kezdené azt, amit ezen már befejezett a sok szervizekessel. Egyébként szerintem nem fogok belemenni, hiába tudom hogy már tok új alkatrészek vannak benne, meg jó lenne a nagyobb kocsi, de a Szuszlák sem hálátlan autó:)
2019. jan. 10. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!