Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladó autó esetében a Hibás...

Eladó autó esetében a Hibás forgalmi és törzskönyv adatokat az eladónak kell vagy a vevő is ki tudja cseréltetni később a helyes adatokra?

Figyelt kérdés

Hibás forgalmi és törzskönyv adatoknál az eladónak kell vagy a vevő is ki tudja cserélterni a helyes adatokra?

Konkrétan a ccm adatot írták be/el saját tömeg helyére is. Ami elég nagy különbség.

Ezt a vevő is tudná cserélni, ha már úgy is új forgalmija lesz meg törzskönyve.

Vagy mindenféleképp eladás előtt az eladónak cserélnie kell az okmányokat?



2019. jan. 9. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Hivatalosan az eladónak kell mindent rendebe tenni papírügyileg is az eladás előtt,mert hibás adatokkal sanszos hogy meg fogja tagadni az okmányiroda az átirást!

Viszont azt megpróbálhatod hogy a hibát beleírjátok az adásvételibe és amikor megy a vevő átiratni te vele mész és ott a helyszinen jelzed hogy szeretnéd az adatot hejesbíteni mielőtt átirják a tulajdonjogot.Ha normálisak és látják hogy te is ott vagy,nincs sumákolás akkor szerintem lesznek annyira korrektek hogy csak 1 db forgalmi engedély cserét kell kifizetnetek!

2019. jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem most volt egy ilyesmim. sikerült 1.2 jelzést beírni a tipusnév mögé. Én szóltam, a hölgy pedig egyből el is vette a törzskönyvet. Majd küldik a javítottat. Azt mondta, hogy mindent elektronikus rendszeren keresztül kapnak már meg, az ügyintéző nem maga találja ki az adatokat. A helyzet az, hogy nem olyan drámai, amit írsz, simán javítani fogják, szerintem.
2019. jan. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!