Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Döntésképtelen vagyok. Opel...

Döntésképtelen vagyok. Opel Vectra C 2003-as vagy Ford Mondeo 2003-as a jobb választás?

Figyelt kérdés
2019. jan. 9. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a Ford a szimpatikusabb, én azt venném.De kerülném a dízelt, leginkább a 2.0 benzineset, v agy a 125 lóerős 1.8-ast venném. Rozsdára figyelni kell.
2019. jan. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mondeo. Főleg 2.0 TDCI, a választható legjobb motorok hozzá. A Ford-nak ezek voltak a Mondeoba a legjobb motorjai, bárki bármit mond. Nem véletlen találni belőlük 400-500.000km-es futásteljesítményű autót.

Saját példányom 220.000km-es 131 lovas dízel. A kötelezőkön kívül semmit nem kellett cserélni.

2019. jan. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyilván azért kerül fele annyiba a TDCI mondeo, mint a benzines, mert öööö miért is?

Az Ford legjobb motorja, fele annyit eszik mind a benzines, mégis féláron adják? Hmm a fene sem érti ezeket.

Mondjuk szerintem azért olcsóbb, mert hulladék mind, de ugye ez részletkérdés.


2004-es Facelift előtti Mondeot nem vennék. C Vectrával nincs tapasztalatom, Mondeom volt (2007-es). Rohad ( 2003-előttieken a hátsófék is berohad és felújítás vagy csere),120 felett hangos. Ha sikerül egy megkímélt, jól felszerelt, nem rohadó példányt találni akkor fenntartás szempontjából nem vészes autó a benzines Mondeo.

Ha dízel kell akkor szerintem dobj hozzá egy kicsit és vegyél egy PD Passatot.

2019. jan. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ford. A Vectra csak kombiban szép.
2019. jan. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves #3-as. Azért mert valami dupla annyiba kerül nem lesz azonnal hulladék. Azért mert te hulladéknak tartod, az egy dolog, attól függetlenül más imádhatja.

Ha ennyire jó konstrukciónak tartod a benzinest, akkor miért nem megy el egyik sem 200.000km-t? Ami azért lássuk be, egy viszonylag jó konstrukciótól nem igazán sok.

2019. jan. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Furcsállnám, ha nem menne el 200k km-t, mivel én is magasabb óraállással adtam el. Nálam az olajfogyasztás csereperiódusonként 0 volt,mondjuk ugyanez nem mondható el mindegyik 1.8-as Duratecről :D (az enyém 2.0 volt)


De itt van néhány nem létező futású benzines:

[link]

[link]


De gondolom ez is csak mese:

[link]


"Azért mert valami dupla annyiba kerül nem lesz azonnal hulladék."

Pont ez az, hogy a dízelt feleannyiért kínálják használtan mint a benzinest.


Nem nekem nem tetszik, nem én mondom hogy nem jó, hanem a piac. A piac elegendő számú esetén reálisan be tudja árazni az autókat, és a TDCI Mondeokat olcsóbban kínálják, mint a benzineseket. Olcsóbban is veszik az emberek. 1 milliónál többet senki nem ad dízel MK3-ert mert ennyitől már elérhető a sokkal jobb dízel Passat.


Menj, magyarázd meg a dízel Mondeot áruló tulajoknak, hogy az ő autójuk jó, olcsón fenntartható és árulják drágábban, mert többet ér :D


Az, hogy szerintem valami szebb, jobb, rosszabb, sárgább vagy zöldebb az egy szubjektív dolog. A több száz hirdetés már egy tőlem független dolog és ezek elárulnak mindent.

2019. jan. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!