Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a vélemény régebbi Suzuki...

Mi a vélemény régebbi Suzuki Swiftről?

Figyelt kérdés

Ismerősöm autót szeretett volna vásárolni, ezért elhívott magával kocsikat nézni. A keret sajnos szűkös, így ez az árkategória jöhetett számításba.

Először néztünk egy 94-es Opel Astrat. Majdnem 2 év műszaki van még rá. Kívülről volt rajta pár helyen festékleverődés, pár apró karc, de a kaszni azért "egyben" volt. Belülről átlagos, korának megfelelő. A motorból a hengerfejtömítésnél viszont szemmel láthatóan köpte az olajat. Ez nem volt túl szimpatikus autó emiatt.

Aztán néztünk egy szintén 94-es 1.3-as Suzuki Swiftet. Ez jobb állapotúnak tűnik. Nem rohad, festés szinte teljesen ép mindenhol. Motor normál állapotú. A belseje, kárpitok kifejezetten szép. Na és ez még olcsóbb is lenne.

A tulaj bevallása szerint egyedül féktárcsákat kellene rajta majd cserélni, mert kicsit kopottak, de jó pár km-t elmegy vele még így is. Műszaki erre az autóra csak idén szeptemberig van.

Nekünk ez tűnik a jobb választásnak. Alkatrészek olcsóak hozzá. Motorikusan állítólag szinte elnyűhetetlen. Egyedül a kasztni az ami gyengébb biztonsági szempontból.

Nektek mi a véleményetek róla? Tudom persze, hogy kicsit többért már lehetne sokkal jobb autót is venni. De maradjunk inkább ennél a kategóriánál.


2010. jún. 29. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem F Astra...Nem csak ez az 1 megtekintett autó létezik belőle!
2010. jún. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Keressetek másik Astrát :)
2010. jún. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem 94-es Swiftem van, 3 éve vettem. Akkor gömbfejet kellett cserélni, kipufogódobot és az alvázon egy-két helyen foltozni kellett. A küszöbön már látszik a rozsda, máshol nem. Motorja kitűnő, sosem volt gondom vele.

Érdemes megtudni hogy pl. a felsoroltak voltak-e már javítva, cserélve, mert ha nem, akkor előbb-utóbb szükséges lesz költeni rá.

2010. jún. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
nekünk is volt ilyen szuzink, soha nem hyagyott cserben, csak a kötelező szervizekre kellett elvinni, motorilag kitűnő volt, olcsó is volt, keveset is evett. kaszniról nem tudok mit mondani mert hála istennek8 év alatt nemvolt balesetünk, de ha elszál a saab bn is ugyan úgy meghalhats mint a szuzibn. Én csa ajánlani tudom :)
2010. jún. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nekünk 2000-es 1.3 nagyon jó, jól megy, csak a műanyag cuccok fáradnak, kilincs, gombok
2010. jún. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ismerősöm közben meg is vette a Suzukit. Olcsó volt. Ebből a szempontból én is igazat adok neki, hogy ha ne adj isten valami komoly probléma mégis lenne vele, aminek a javíttatása százezrekbe kerülne, nem sokat kockáztat az autó alacsony ára miatt. Alkatrésznek meg még mindig eladhatja féláron.

Ha meg tényleg jó, akkor pár évig még biztos autó marad. Első autónak szerintem tökéletes.

2010. jún. 29. 14:20
 7/12 anonim ***** válasza:
Már várom miszter gyökeret, hogy meghal az ismerősöd benne :) Nem sok gondja lesz vele. A féltengelycsuklók szoktak fáradni, de ez tipusbetegség, meg az első lengőkar alsó gömbfejei szokták megadni magukat, ha sokat mész vele rossz úton. A motorja szinte megöhetetlen.
2010. jún. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Átadom majd az információkat. Gondolom úgyis át fogja majd alaposabban nézetni. Főleg, hogy nemsokára úgyis műszakiztatni kell.

2010. jún. 29. 14:38
 9/12 A kérdező kommentje:

13:11

Néztünk, de ez az egy volt, ami a közelben volt és árban is megfelelt volna. A következő esélyes már dupla árban lett volna majdnem a Suzukihoz képest.

2010. jún. 29. 14:39
 10/12 anonim ***** válasza:
Az ismerőseim mindig cserélgették három évente!Új Suzuki, új Suzuki!Aztán mutattam nekik egy fényképet egy autós újságból amiben páran meghaltak, azóta nem vesznek.Ez tény, hogy kis esély van ütközéskor, akár elhiszi valaki, akár nem.
2010. jún. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!