Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó műszaki vizsgán miket...

Tele kérdése:

Autó műszaki vizsgán miket vesznek nagyon figyelembe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy autóm,elég régi,de megbizható.Sajnos lejár rajta a műszaki,elszeretném vinni műszakiztatni mert egy szerelő mondta,hogy fék még jó egy ideig,kerék alkatrészek jók(lengéscsillapitó stb) viszont ha azt akarom hogy ő műszakiztassa le rengeteget kellene fizetnem.Ismerőseim azt mondták,hogy ne legyek hülye,vigyem el én saját magam elöszőr műszaki elötti vizsgára aztán én magam műszakiztassam le.Szóval alényeg,hogy az előző tulaj azt mondta,hogy kilett cserélve a fékbetét,viszont ez más fajta,ezen nincsenek saruk,és a kopás jelző lámpa világit az autóban.Ez az egyik hibája,amit igazából nemtudom hogy ha ezt elmondot ott figyelembe veszik-e vagy egyből megbukik az autó.További hiba,hogy a szeriz lámpa is kivillant,de ezt meg kilehet kapcsolni valahol a csomagtartóban.Az autó nem rohad,egy rozsdafolt van az alján,rosszul emelték meg és lepattogott a festék,de csak ha megemelik akkor látszik.Kopottak az első gumik,de már vettem,csak le kell cseréltetni.Ezekkel a hibákkal még átmehet műszakin,vagy ezeket a lámpákat nagyon komolyan veszik?


2019. jan. 12. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi nálad a "sok"?

25 öt szoktam fizetni,ám a siker garantált.

2019. jan. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nálam a sok az 130 ezer,mert leakarja cserélni a komplett fékrendszert.Ö mondta,hogy még müszakin átmegy de kb egy év mulva cserés a fékbetét.Árajánlatba meg mindent kiirt hogy lecserél de nekem nem éri meg,mikor még müködik akkor minek cseréli le?
2019. jan. 12. 16:09
 3/10 anonim ***** válasza:

Müszaki vizsgán bem szedik le a kerekeket, nem az alkatrészeket nézegetik, hanem felállnak az autóval a fékpadra, és a felhajtást mérik, aztán rázópadon a lengéscsillapítók hatásfokát is hasonlóan ellenőrzik.

Hibát jelző kontroll lámpa nem világithat a műszerfalon, müködni kell minden fényjelző berendezésnek, stb, stb.

Viheted magad müszaki vizsgára, de mindenképpen elözetese felmérést érdemes kérni, ott derül.ki az igazság, nem a jóslatokból.

A jóslat az, hogy kell költeni rá.

2019. jan. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És 130ezer forint olyan horribilis ráfordítás egy műszaki vizsgára való felkészítéskor? Ha a fékcsövek pl korrodáltak, még működnek de vizsgán nem megy át.
2019. jan. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a probléma hogy kell rá költeni,hanem az hogy átmegy a műszakin,és a szerelő maga mondta,hogy a fékbetét még 1 évig birja,de akkor miért akar most kicserélni minden fékalkatrészt egytől egyik? Egyébként igen,szervizbe ilyen előzetes vizsgálatra akarom elvinni,csak azért érdekelt hogy a hibajelző lámpánál gond-e ez a probléma.Egyébként van ilyen egyáltalán,hogy nem lehet a vezetékeket rákötni egy fékbetétre?Lehet az eladó fényezte csak az autót,aztán közben tényleg elvan kopva.Az a gond hogy nem bizok a szerelőkben,mert mindent kicserélnek ha kell ha nem,és mondták hogy ez a szerelő is pont olyan.
2019. jan. 12. 16:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez így kapásból bukás.

Semmilyen hibalámpa nem világíthat járó motornál a műszeregységen.

Ezen kívül nagyjából amit nézni szoktak:

Alvázszám, motorszám lehetőleg legyen olvasható! Ezeket ellenőrzik, lefotózzák az autót.

Az összes fényjelző berendezést végigpróbálják. Működjenek!

A szélvédőn a látómezőben nem lehet repedés, sérülés.

Szemrevételezik az autót alulról. Fő tartóelemek ne legyenek durván elrohadva! Futómű ne lógjon, ne kopogjon!

Ezután műszeres lengéscsillapító mérés.

Majd műszeres fékhatás mérés fékpadon.

A végén környezetvédelmi mérés, alapjáraton és emelt fordulaton megnézik a kipufogógázt.

Kb így szokott zajlani.

2019. jan. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó által leírtak kb Mozaik utca szintű vizsgán vannak.Máshol nem láttam még emelést. De korrekt a leírás, ezeket ellenőrzik és jónak kell lenniük. Egyre kevesebb vizsgáztató kockáztatja a nyilván szabálytalan vizsgáztatást, mert nagy a lebukás veszélye. De ha az autó vállalható, akkor az említett 25-30 ezerből át tud menni.
2019. jan. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálam 25-30 de mindig átmegy, ilyenkor elfelejtenek egy-két dolgot. (Nálam a kézifék visszajelző ég mostmár mindig de így is átment.)
2019. jan. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Én márkaszervizben, ami egyben vizsgahely is, vizsgáztatom a már nem olyan fiatal autómat. Ott állhatok mindig az autó mellett, ezeket szokták végignézni, amiket írtam. 20-25eFt körül szoktam fizetni, amiben nincs semmi "turpisság", a számlát is ennyiről állítják ki.

Vizsga előtt pár héttel fel szoktam hívni a szerelőmet (szintén ugyan ebben a márkaszervizben), hogy átnézi-e előtte az autót. De mindig azt válaszolja, hogy felesleges ismeri a kocsit. Rengeteget autózom, így kb fél évente járok hozzá olajcserére. Amíg kifolyik az olaj a csápos emelőn, mindig szemrevételezi a futóműt, fékeket és tudja, hogy ha bármit észlelek az autón azonnal megyek vele hozzá. Szóval így nem volt soha gond, bármelyik vizsgahelyen le merném vizsgáztatni.

2019. jan. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az én szerelőm aztz mondta,hogy a hiba jelző lámpát majd eltünteti valahogy.Nos ma kiváncsiságból levettem a kerekeket,és megtaláltam én is azt a dugót,amit rákéne dugni a fékbetétre,de nem jön a betétről vezeték,igy a bal oldalán levan szikszalagozva a dugó.A jobb oldalán levolt vágva,és összeért a két vezeték vége igy volt összeszigszalagozva.Én most külön leszigeteltem a két vezetéket,és igy is ég a lámpa.Amiket irtál kedves 6. válaszoló minden rendben van az autóval,a fék is elég jól fog,csak ez a két hibajelző lámpa aggaszt.esztétikailag gyönyörü az autó,nincs rajta látható rozsda,szélvédők sincsenek repedve.A karbantartás jelző lámpát próbáltam kikapcsolni,de nem találok gombot hozzá.A kesztyü tartóba kell megnyomni valamit tüvel,de nem találom hogy mit.Ezért kérdeztem,hogy ha én elmondom ezt a fékbetétes dolgot a szervizbe akkor lehet nem is kell eltűntetni,hisz engem nem zavar.
2019. jan. 13. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!