Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy" a készülé...

Mit jelent az, hogy" a készülék korát és műszaki állapotát is figyelembe véve a szakszerviz a készüléket 85%-ra avultatta"? Asztali számítógép szakértő által becsült érték 11.200 ft.

Figyelt kérdés
Kérem valaki homályosítson fel,milyen számítógépem volt eddig ami ennyire keveset ér,amiért a"szakértő" 11.200 forint kifizetését javasolta a biztosítónak???Nem volt benne alkatrész? Ha van olyan számítógép szerelő aki ennyiből tud nekem csinálni egy jól működő gépet,kérem jelentkezzen.

2014. szept. 5. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
85% az avulás mértéke, azaz a gép jelenlegi értéke a fennmaradó 15% = 11,200 forint.
2014. szept. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát sok mindentől függ. Ha régi géped volt, ami már elavultnak tekinthető, akkor azt akárhogy is nézzük nem tudod lecserélni egy másik gépre.


Ha azt nézzük, hogy van egy Ladád, ami akkor még jó autónak számított, azt nem fogod csak úgy lecserélni egy maira.


Azaz mindenképpen kell zsebbe nyúlnod, ha szeretnél egy új gépet. 11.200Ft-ből újonnan is csak egy alacsony kategóriás CPU jönne ki.


60.000Ft-ból már egy tűrhető gépet kilehet tenni, ami nem lassú, de irodai munkákra bőven elég.


Az informatika fejlődése a leggyorsabb. Évente 1,5x gyorsabbak a teljesítmények az előző évhez nézve.

2014. szept. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én gépemet 4éve vettem 100.000Ft-ért, de ha ma elakarnám adni, olyan 20-30ezerFt-ért tudnám. Ebből se tudnék, mit venni.


4év alatt esett ~75%-ot. Üdvözlet az informatika világában. :D

2014. szept. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ez így rendben is van.De nem tudom elfogadni.
2014. szept. 5. 14:14
 5/6 A kérdező kommentje:
Az informatika világával semmi bajom.Az én bajom a biztosítók világa és,hogy nem szabad becsületesnek lenni.
2014. szept. 5. 14:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a villámkáros gépemet 125 ezerre becsülte fel a szerelő, mert alapból úgy mentem hozzá oda, hogy azt mondtam a gép villámkáros lett és a biztosító,akkor fizet,ha szakértőtöl kap értékbecslést.

Mondtam neki, ha ráír egy elfogadható árat, akkor őnála fogom megvenni az új gépemet. Ő 125 ezret írt rá, plusz a gépem is megmaradt, ami villámkáros lett, csak az alaplap és táp ment tönkre benne, de ő 100%-ig károsultnak minősítette.A gép egyébként talán 25000 ft-ot érhetett,még 2006-ban vettem,akkor 125 ezerért,vittem neki a blokkot, amit még akkor kaptam és ő 125 ezerre becsülte fel, amennyiért vettem.

Tehát lett egy új gépem, a régiből megmaradt a gépház VGA,CPU,2 db DVD író,4GB RAM, ezeket eladtam.


Menj el egy szervízbe, mond meg hogy itt fogsz venni majd egy új gépet ha kijön a felbecsült összegből, a régit mittudomén 95000-ért vetted, beszéljétek meg.(persze olyan szerelőhöz kell vinned,akinek van jogosultsága ilyen papírt kiállítani)


De egyébként mi lett a géppel, hogy biztosítóhoz fordultál?

2014. szept. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!