Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melegítsük az autót indulás...

Melegítsük az autót indulás előtt, vagy ne?

Figyelt kérdés

Főleg télen. (0 fokban 1 másfél perc, mínuszokban pl. -5-10 fokban kb 5-10perc) Az egyik azért melegíti mert hogy az olaj hadd menjen végig normálisan a motorban, így kevésbé kopik a motor.

Másik meg azért indul el fél percen belül, vagy akár 10mp-en belül, mert hogy így előbb megkapja a kenést, 2-2,5ös fordulatszámig közlekedve.

Most akkor melyik verzió jó?

Ki hogyan használja és miért?

Benzin-dízel mindegy.mindkettőt meghallgatom.



2019. jan. 12. 16:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Kimegyek,beindítom.

Visszamegyek,lefőzöm a kávét.

Ismét kimegyek,kapirgálni nem kell,meleg van odabent,a ballonkabát,sapka is csak tartozék a kocsiban.

11 éve minden télen.

Motor köszöni szépen jólvan,szélvédő karcmentes.

2019. jan. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

4-es.

0w20 olaj esetén is kopik hidegen és nem folyik ki. Olyan hülyeséget irsz, hogy szemem vérben úszik, könnyem folyik, fejem falbaverem mióta elolvastam.


1.6 tdci 2009es ford

Indítok,kapu kinyit, kávé iszik, asszony elkészül indulás.

Nyáron azért all, hogy a klíma hutse

2019. jan. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem kell járatni, melegítni a motort télen sem indulás előtt.

Annyia teendő hogy indulás utáni néhány percben kimélni kell, nem szabad magas fordúlatszámon kihúzatni, finoman kell menni míg be nem melegszik a motor.


A hidegben 5-10 percig járatás csak üzemanyag pazarlás, menet közben ugyan ugy melegzsik be mint állva üresben járatva(Csak mint írtam nem szabad üveg hangig pörgetni)

2019. jan. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
1- 2 percig járatom, felszerelem a kamerát, megvárom míg nem vált át képernyővédő módba ami 1 perc, ennyi, akár diesel akár benzines sőt ha elektromos lenne még ott is várnék mert a kamera fontos. Ennyikeh lolka ydke.
2019. jan. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Ja,elfelejtitek hogy nem mindenki olyan fillérßaszó mint Ti,"15 perc járatás hú de mennyi benzin"inkább síruhában vezettek na ez a tipikus Magyar...XD
2019. jan. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

te 15-ös agyhalott

nem mindenki lakik kertesházban hogy beindítás után vissza menjen melegbe amíg bemelegszik az utastér

egyébként nem kell melegíteni egy percig sem a motort csak hidegen nem szabad magas fordulaton használni

2019. jan. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Második vagyok, most vettem észre,hogy a lényeget kihagytam az első mondatomból :S

Ez az ami nagyon jó,különösen ha dízel!!!

Ez az ami nagyon NEM!!! jó,különösen ha dízel!!!

2019. jan. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!