Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul az autóm?

Potinoeasy kérdése:

Miért nem indul az autóm?

Figyelt kérdés

Adott egy toyota corolla verso 2002 2.0 d4d.

Mágálltam a bolt előtt 2 perc mulva visszaültem indítanék és csak kattog az önindító de nem indul.

Eddig pöccre indult!



2019. jan. 2. 13:00
 1/6 A kérdező kommentje:
Utána beletettem egy új akkumulátort szerencsére volt a csomagtartóban mert a régi már öreg volt. Arról sem indult. Megpróbáltam bebikázni a régivel az újat de az sem sikerült. Megütögettem az önindítót de az sem vezetett sikerre. Egyik pillanatban még mentem vele a következőben meg nem indult.
2019. jan. 2. 13:12
 2/6 Beviz Elek ***** válasza:

A csomagtartóban lévő akksi biztosan jó volt?


Az akksi egyik pillanatról a másikra is elromolhat, így jártam én is. Vagy akksi vagy önindító hiba lehet.

2019. jan. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha műszerfalon nem halványulnak a visszajelzők mikor indítanál akkor 99% hogy önindító hiba. De lehet rossz csatlakozás is, például rázós úton egyik saru az önindítóról meglazul, ez is okozhat ilyen problémát, én már jártam így.

Egyébként az önindító ha kezd elpusztulni akkor előtte néhány indítás nehezen indul hidegen, nehezen kezdi el tekerni majd helyreáll, ez már erős tünet arra hogy az önindító a végét járja. Általában a szénkeféjük szokott elkopni és azért nem forgat. Most így pontosan hibát nem lehet kitalálni.

Ha az akkuval lenne baj akkor erőlködne indításnál meg halványulnának a visszajelző lámpák amikor indítanál és nem teker semmit se a motor de akkor lényegesen látnád a műszerfalon hogy alig kap áramot az egész autó.

A bikázást próbáljátok meg másik autóval megcsinálni, ha az sem segít rajta akkor az önindító pusztult el, vagy valamelyik csatlakozása ugrott le és nem kap áramot.

2019. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyszer mentem a városba aztán megláttam, hogy sok autó veszélyes kereszteződésbe kwrülget egy Toyotát, én nem törődve megálltam mondtam báttya, megfordulok bevontatom, mire megfordultam jött a járgány, mondta már indul, lefulladt vele és nem tudta indítani az is dízek Toyota volt. Csak mondom, lehet valami típushiba. Én két éve zárlatos akksival jártam, reggel betoltam egész nap jó volt, mondta akksis, hogy 10 percen belül be lehet indítani a hibás akksikat is álltalában. Nem akku baj lesz tippem szerint.
2019. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az akkumulátor a csomiban zsír új volt de nem töltöttem csak beraktam a kocsiba szóval nem tudom mennyi szufla van benne.

Ja mikor indítózok és kattog közben kilő minden elektomos kütyüt a kocsiban csak az aksi visszajelző a motorkontroll és az olajnyomás jelző lámpa villog ütemesen ahogy a kattogás hallatszik. Mikor visszafordítom a kulcsot megint életre kel minden. Lehetséges hogy az önindító testkábelének lelazulása okozhatja? Az önindító eddig pöccre indított minden alkalommal nem volt hibára utaló jel.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2019. jan. 2. 14:23
 6/6 A kérdező kommentje:
A testkábel el szulfátosodott. A hiba javítva pöcc röff.
2019. jan. 14. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!