Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót választanátok,...

Milyen autót választanátok, milyen motorral?

Figyelt kérdés

Főleg kombit keresek.

1-1.2millió forint van magára az autóra.

Munkába járáshoz kellene, ami napi 60km. Hétvégente rokonlátogatáshoz.

Közel jövőben gyermek is várható, vagyis tágas legyen a beltér és csomagtartó is, főleg ezért jött szóba a kombi.

Amiket néztem eddig:

Ford Mondeo 2.0TDCI

VW Passat 1.9-2.0TDI

VW Golf 1.9TDI

Renault Megane: 1,6 benzin, 1.5DCI, 1.9DCI

Alfa 159 -bármelyik motorral

BMW 316i, 318i, 320d

Toyota Avensis -2.0-2.2 D4D


Melyiket ajánlanátok és miért?

Esetleges tapasztalatokat is meghallgatok.



2019. jan. 13. 08:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nem lesz könnyű, mert kb semmi koncepciód nincs. Vagy van, de nem mondod el:-) 1-2 millió az pont 100% különbség az árban. hatalmas ugrás a választható autók közt! Előbb lődd be, mennyit költenél autóra átírással, első szervizzel.Ezek után alighanem a listából azonnal kiesik a BMW és az Alfa is. Az Avensis nekem drámai csalódás volt, nagyon kényelmetlen és semmilyen autó, bár nyilván kiváló, főleg a benzinesekkel kevés költség várható.A MeganeII első szériái nagyon nyűgösek, aztán kicsit javultak, de én ezekből nem vennék. A VW vonal biztos pont, de én inkább egy Focus kombit keresnék, 1,6 benzin, vagy 2.0 benzinnel.
2019. jan. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát szerintem az árat pont jól belőttem, mert nem 1-2 milliót írtam, hanem 1-1.2 milliót, 200.000Ft a különbség, ami szerintem viszonylag csekély.

Ami eltántorít a Focus-tól, hogy családban volt, és 130.000km után gazdasági totálkárosnak nyílvánították, EGR vagy DPF miatt, pontosan nem is tudom.

2019. jan. 13. 10:12
 3/15 anonim ***** válasza:
A 2.2 es Toyotat ne vedd az nem egy jol sikerült motor. Én az Alfat is kihagynam, a BMWt sem vennem, nagyon draga csak maga a nev. Ekkora tavokra megerheti a dizel. A maradek tipusokbol meg azt vennem amibol a legjobbat talalok.
2019. jan. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ne haragudj, kérdező, ezt benéztem.

Ebben az esetben a BMW, Alfa azonnal kiesik. A Focusotok nem dízel volt? De egy ilyen miatt semmiképpen nem lehet TK, valami félrement az infóval. A benzinesben viszont nincs DPF, az EGR probléma meg nem drága annyira, ha véletlenül előjönne. Emiatt ne dobd ki...

2019. jan. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Csak villanyautót választanék. Még csak nem is hibridet..


az itt eladott villanyautók száma minden évben duplázódik.

Norvégiában a futó személyautók 51%-a már tiszta villany. A dízel eladhatatlan.

2019. jan. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kedves 50os, milyet lehet kapni 1,2 millioert, ami villanyos? Mert olyat annyiert vennék en is
2019. jan. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 veterán vas ***** válasza:

Jah' tényleg, nálunk annyi jó "villanyost" lehet vásárolni 1.2 millióért. :(


Mondjuk az érvelésed is toppon van:

-mert Norvégia.......


Tényleg erre akarod rábeszélni napi 60km. használatnál?

2019. jan. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Szép és jó a villanyautó, de hogy mész el vele nyugodtan kényelmesen az ország egyik feléből a másikba? Mert nehogy azt mondja nekem valaki, hogy minden autópálya mellett van 30km-enként egy gyorstöltő. Arról nem is beszélve, hogy panelba hol töltöd, ha nincsen garázs sem?

Más Európai országokban biztosan van jövője, csak a csodás országunkban nincsen. Amíg egy átlag polgári autót már kapsz 5 millió forintért, egy villany autót meg 8 millió alatt nem igazán, akkor nincsen miről beszélni szerintem. Azért azt meg senki se mondja, hogy a 3 milliós árbeli különbséget behozza az a turmixgép.

2019. jan. 13. 11:22
 9/15 anonim ***** válasza:

a kommentelő nyilván egy greenpeace-troll.

A dizel nem lesz még sokáig eladhatatlan, sőt, az sem biztos, hogy a villanyautó a jövő. Ha utána olvasunk, látható, hogy az sem tiszta, csak máshol szennyez.

2019. jan. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ekkora távra a dízeleket én kilőném az Alfával BMW-vel és a Volkswagenekkel együtt. Szívó benzin mk2-es Focus, H Astra kombi (de az 5 ajtós is elég simán) szerintem tökéletes választás lenne, kevés rizikó van bennük, olcsón fenntartható, még városban is el vannak 8 liter benzinnel és elég tágas is lenne.
2019. jan. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!