Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van Európába ilyen sok...

Miért van Európába ilyen sok dízelmotoros személyautó?

Figyelt kérdés
Amerika,Ázsia,Ausztrália,Japán szinte minden más kontinensen a benzin motorok vannak többségbe személyautóknál. Értem én hogy keveset fogyaszt de szervizelni jóval drágább és egyáltalán nem illik egy személyautó karakteréhez a dízel.

2019. jan. 13. 14:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a karakter, hogy alig pöckölöd meg a gázpedált és már repülsz az miért nem illik a személyautóhoz? Legújabb dízelek alapjáraton hangosabbank mint a benzines társaik de bizonyos fordulat fölött a benzines hangosabb. A dízel egyetlen baja az a mikro korom amit kipufog.
2019. jan. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#6-os: Nekem volt vadiúj, szalonból kihozott dízel KIA-m, ami olyan halk volt, mindenki azt hitte, hogy benzines, abból is a jobbfajta..a nyomatéka verhetetlen volt.


Európa csak most ébredezik. Nemsokára nem tudunk mi sem mit kezdeni a dízelekkel, de még egy kicsit megengedik a hatóságok, aztán jön a szigor. Nyugaton már EURO VI a menő..

2019. jan. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
És a híreszteléssel ellentétben még Svájcba is beléphetsz még a legrégebbi dízellel is.
2019. jan. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
szerintem egy 1,3-1,4 tonnás kocsihoz egy 2.0 vagy 2.2 literes szívó benzin is jó azzal is dinamikus az autó több ilyenem volt már. Az 1.6 motort el kell felejteni ekkora kasztnihoz..
2019. jan. 13. 15:43
 15/16 anonim ***** válasza:

""n a dízelt azért nem szeretem mert hangos traktoros hangja van"


Mondjuk az új benzineseknek is elég traktor hangjuk van főleg alapjáraton, meg kormolnak is... hová jutunk"


Pontosan! Egy mai közvetlen befecskendezéses turbós benzines is szépen kerepel alapjáraton.

Nekem amim most van, a megjelenésekor "suttogó dízelnek" becézték cikkekben. És valóban, szerintem nem kimondottan hangos. Alapjáraton ha közvetlenül előtte állok, van egy kis dízeles ketyegése, de szerintem nem vészes. Az utastérből pedig nem lehet megmondani hogy dízel, alig hallani a motorhangot.

Szag! Az előző Euro4-es dízelemnek valóban volt egy fajta hipóra emlékeztető csípős szaga. Én nem mondanám kifejezetten büdösnek, inkább jellegzetes. A mostani Euro6-os. Próbaképp hajoltam oda a kipufogóhoz járó motornál. Az ég világon semmilyen szagot nem éreztem.

2019. jan. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

7. vagyok. Egy kicsit elszámoltama második számolásnál .

A helyes úgy nézne ki hogy 150.000 km, akkor 1.050000 ft a megtakarítás.

Bocs.

2019. jan. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!