Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Karosszéria hegesztés előtt...

Karosszéria hegesztés előtt alapozás?

Figyelt kérdés
Láttam pár helyen, hogy ha egy autón karosszériamunka van, akkor az új elemet pár ponthegesztés felhelyezik az autóra, majd az egész környékét Cink tartalmú alapozóval lefújják, és csak utána hegesztik végig. Ennek mi az értelme? Miért jobb ha hegesztéskor ott van ez az alapozó réteg?

2019. jan. 13. 18:46
 1/4 dirtboy ***** válasza:

kétlem hogy így lenne

mi ponthegesztünk horganyzott anyagot is és sima szénacélt is,nem jobb a horganyzottat ponthegesztni ,co-zni meg pláne hogy sz ar.

a horganyzott anyag co-val gázosodik és nagyon fröccsköl is,beolvadása sem az igazi,illetve úgy is felég a hegesztés során.

szerintem inkább le hegesztik és utána fújják le alucinkfestékkel.

2019. jan. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hegesztés utána ismét lefújták vele. Tegnap láttam egy karosszériásnál a műveletet, tényleg úgy csinálta ahogy leírtam.

Közben neten annyit találtam róla, hogyha ilyen Cinkes alapozó is van a hegesztés helyén, akkor az valamilyen szinten beépül a hegesztésbe, és ezzel egy kis korrózióvédelmet ad. (De erről megoszlottak a vélemények, sokak szerint kapásból leég onnan minden és nem tud beépülni.) Szerintem ilyen elven használhatta az illető is akit láttam.

2019. jan. 14. 13:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Vörösoxid alapozót fújok általában rá, hegeszthetőt.

Ha két réteg van egymáson, akkor nem marad ott a nyers fém, hanem lekezelten fekszik össze. nyilván ahol a hegesztés történik, leég, de mellette megmarad.

2021. okt. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért az elég furcsa, hogy több mint 2 év után sem tudta lefesteni..
2021. okt. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!