Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha Szuper jog gyertya baj?

DJW4RP3D kérdése:

Yamaha Szuper jog gyertya baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy Yamaha jogom. Most lett cserélve membrán,szivócsonk,görgőg,szíj. Szervízben lett csináltatva. Ez után olyat csinál,hogy mikor elindulok megy rendesen mikor fékezek vagy le lassitok 10 alá pl akkor alig akar megindulni,konkrétan vissza esik a fordulat oly annyíra,hogy alig megy de ha 10 fölé megy a km/óra akkor meg pörög rendesen. Szerintetek? Azóta volt még 1x szervízben kerékcsapágy illetve a kuplung csapágyak lettek ki cserélve de ez megmaradt. Megy rendessen dinamikusan húz nem hörög. Én gyertyára tippelek. Valaki találkozott már ilyennel?

2019. jan. 14. 17:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nemhiszem hogy a gyertya a baj.
2019. jan. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Cseréltem gyertyát,de semmi változás. Azt vettem észre hogy a kerék is forog alapjáraton. Rosszul lehet a karbim be állítva? Azt mondta a kuplung részével semmi baj nincs,semmi nem kopott. Ezt még kuplung rugó is csinálhatja nem? Gyári görgő méret van benne,elötte 1 grammal könnyebb görgők voltak benne,de azokat nem én rakattam bele hanem az elöző gazdája. Nagyon tanácstalan vagyok.
2019. jan. 16. 04:40
 3/16 anonim ***** válasza:
Márpedig a kuplunggal lesz a baj, mivel a másik görgőhöz volt "hangolva".
2019. jan. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Tedd vissza bele a régit egyből jobb lesz
2019. jan. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kuplung összes rugóját cserèld ki. Kicsiket, nagyot.
2019. jan. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem én cseréltem,én nem értek hozzá! Szerelőnél volt 2x de azt mondta ezekkel nincs baj. Amik voltak benne kopottak voltak. Csapágyakat cserélt stb stb. Nyáron viszem hozzá vissza de akkor úgy,hogy a netről beszerzem amit cseréltetni akarok és megmondom neki,hogy rakja bele. Állítólag 1 grammal kisseb görgők voltak benne,de én ezt úgy tudom,hogy ilyenkor a kisrugokat illetve a nagy rugót is cserélni kell. Így nem lessz baja? Köszönöm a válaszokat.
2019. jan. 18. 14:33
 7/16 anonim ***** válasza:

Hiába mondja azt, hogy azok jók, akkor is cseréltesd ki őket (elől 2-3db "kis rugó", hátsó nagy "kontrasztrugó".

Biztos vagyok benne, hogy nem mért rugóerőt, amit a szerelők 95%-a szintén kihagy. Rugót szemrevételezéssel nem lehet teljesen vizsgálni, maximum megállapítja, hogy nincs eltörve.

Az az ember nem szerelő, egy kókler bohóc.

2019. jan. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Biztos a rugókkal lessz baj! Tegnap jöttem melóból haza (szembe széllel) 40es tempót tartottam,kicsit meghúztam a gázt nem akart menni nem reagált semmire még a nyélgázra sem. Aztán mikor az utcákban kanyarodtam itt megtáltosodott a motor kb 75-80 a vége,de ha van mondjuk egy jelentősebb szél kb 20-30km /óra akkor 40-50 a vége. Hörögni nem görög. Gyengének nem Gyenge (remélem!!) mondjuk picit lomhán gyorsul 40ig de ha 60nál huzok egy nyélgázt le akar magáról dobni,tehát fordulaton már megyen a gép.
2019. jan. 26. 10:31
 9/16 anonim ***** válasza:
A görgőnél is keresd a hibát.Grammra megy a játék.Minél könnyebb annál gyorsabban indul el,ha nehezebb akkor lassabban megy.A könnyűnél van gyorsulás de a végsebességnél vesztesz valamennyit,viszont a nehezebbnél lassú az indulás de végsebességnél vissza nyered amit a könnyűnél vesztesz.Arany közép út?Azt ki kell keresni görgő cserékkel.Nem nagy dolog kicserélni csak a nyomó lapon lévő 3 kis fülre kell figyelni mert ha már kopott vagy ne adj isten hiányos,akkor olyan hangja lesz mint ha tűgörgős lenne.Szóval csörög.
2019. jan. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tűgörgős : annyit jelent,hogy a dugattyúban lévő csapszeg egy tűgörgőben forog és erről az alkatrészről beszéltem,mint ha el lenne kopva.Pedig nem,csak az a fránya műanyag durván U alakú kis bizgentyű vacakol.
2019. jan. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!