Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rosszat teszek az autónak ha...

Rosszat teszek az autónak ha 3000-es fordulatszámon melegitem/járatom télen?

Figyelt kérdés

Értelemszerűen üresben. Abból indulok ki, hogy maga a motor mivel üresben van szinte semmi terhelést nem kap. Ugy fogom fel, hogy 3000-es fordulaton üresben kissebb terhelést kap mintha mondjuk második fokozatban mennék vele 2000-es fordulaton sik terepen.

Ugy szoktam csinálni, hogy begyujtom majd feltolom 2000-es fordulatig, 5-10 másodperc mulva pedig max 3000-ig és ugy zugatom egy darabig. Utána ahogy megindultam vele, menet közben véletlen se tolom 2500-3000 fölé amig el nem éri a motor az üzemi hőfokot, de nem is ez a lényeg.

Haverom okoskodott nekem, hogy tönkreteszem az autot, hogy igy zugatom a -5 fokban.

Mi a véleményetek?

Golf 2, 1.3 benzin, ami át van alakitva gázüzeműre és mindig azon hajtom. Ha ez számit valamit is.

20f



2019. jan. 14. 22:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Tökéletes, kivéve, hogy nincs semmi kenése, így nagyon hamar amortizálódik a motor. Járasd addig, amíg kiállsz az udvarról, esetleg szívj el egy cigit ha dohányzol, aztán kis terhelés mellett (én ilyenkor 2000 körüli fordulatig szoktam engedni) indulj el. És ne feledd: az egy dolog, hogy 90 fokot mutat a mérő, az olaj még nincs megfelelő hőmérsékleten.
2019. jan. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 dirtboy ***** válasza:
87%
haverodnak igaza van
2019. jan. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy az olajnak durván 2x annyi idő kell mint a viznek.

Haverom pedig saját kocsiját már tönkrevágta. Ez a 85-ös golf pedig már 5 éve családban van és általában igy van melegitve télen indulás előtt, de akkor majd kicsit lazábbra vesszük azt a 3000-es fordulatot.

2019. jan. 14. 23:32
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem oké, hogy üresben bőgeted a motort.
2019. jan. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

a haverodnak van igaza


bőgeted a motort hidegen, de kenése nincs

2019. jan. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Semmi értelme.

Indítás, kijárás az udvarból, kapu becsuk, jégtelenítés meg ilyenek, aztán indulás. Alacsony fordulaton, de nem megdöglesztve, intenzív gyorsításokat kerülve mehetsz vele. Kb. ez a legjobb hidegindítási eljárás

2019. jan. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem véletlen, hogy az automata szivatós kocsik sem nagyon tekernek 1500 fölé gyárilag.
2019. jan. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont jó a módszered arra, hogy nemsokára munkát vigyél egy környékbeli autószerelőnek.
2019. jan. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 D. Brasco ***** válasza:
72%
Rosszul csinálod!Ahogy beindítod hidegen azonnal padlógázon tiltáson kell járatni lehetőleg minél hosszabb ideig.........onnan tudod majd hogy mar eleg kisebb gazt is tartani,higy az auto jelez.....általában egy kikönyökölt dugattyú/hajtókar formájában.....
2019. jan. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az enyém 3500nal letilt üresben. Kar pedig elrugtam volna hetezerig.
2019. jan. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!