Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kb 1200km alatt elfogy az olaj?

Kb 1200km alatt elfogy az olaj?

Figyelt kérdés

VolksWagen POLO 2004-es autóm motorja tegnap elkezdett fura hangot adni, [link]


ma mikor hazaértem megnéztem az olajszintmérést, a mérőn egy csepp sem volt, ünnepek előtt tettem bele közel egy litert.


kb 1200KM -t mentünk autópályán az ünnepek alatt és múlt hétvégén együtt.



-----------------------------

KÉRDÉS,

lehet-e hogy az olajhiány okozza ezt a csúnyának mondható zörgő-morgó hangot?

-----------------------------

KÉRDÉS2,

mennyire normális hogy pályán 1000-1500KM -en elfogy egy liter olaj?

-----------------------------



Előzőleg egy suzuki swift volt, de abba gyakorlatilag ugyanilyen távok mellett egy év alatt 1x volt olajcsere és elég is volt neki... miért???


2019. jan. 14. 23:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát az olaj hiány sok érdekes hangot okozhat😅egyáltalán nem normális ez az olaj fogyasztás. Mivel nem értesz hozzá vidd szervizbe, ott elmondják mi okozza. Milyen időközönként szoktál olajat cserélni? (km illetve idő) Gondolom az ünnepek előtt is fennallt a fogyasztás ha utána kellett töltened.Olaj folt a kocsi alatt vagy a motorterben nem látsz esetleg? A többit nem mondom mert ahoz szét kéne kicsit szedni azt meg jobb ha szerelő csinálja ha nem értesz hozza
2019. jan. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Gondolom 1.2 három hengeres HTP motoros. 1 lehet hogy ez okozza a hangot. 2 nem normális, kopott a motor.
2019. jan. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:

Nem normális, hogy 1000kmperliter.

Vidd szerelőhöz

2019. jan. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

# 1


Novemberben vettem meg, akkor épp csak a szintjelző alját érte az olaj, utánatöltöttem úgy fél litert vagy kicsit többet, a szintjelzőn rendben volt.


december közepén vittem szervizbe ahol átnézték,

cserélték amit úgy láttak, meg a maradék olajat rátöltötték,

nem tudom akkor mennyin állt a szint meg hogy mennyit töltöttek rá.


ezt követően jött az ünnepek, meg most hétvégén megjárta a Balatont, visszafelé jött elő ez a fura nagy alapzaj.


Reggel szerintem felkelek előbb, beugrok egy liter olajért és elviszem egy körre, ha 10 perc után nem jelentkezik a zaj akkor ez volt a ludas, mindenesetre szerdára kértem időpontot a szerelőtől egy átnézésre legalább.


u.i.

ja igen, azt nem írtam, de úgy 10 perc után jött a zaj, délelőtt elég csúnyán, most este aztán hazafelé már ahhoz képest csendesen.

2019. jan. 15. 00:25
 5/16 anonim ***** válasza:
1.2 HTP motoros?
2019. jan. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én furcsállom hogy még nem nézted meg.

Ha nekem enyyit kellett volna utána töltenem, biztos hogy 200 km-enként nézegetném.

Sőt lenne tartalék olajam is.

Megnézted és nem mutatott semmit, aztán meg úgy hagytad!!! Ha az olaj hiány miatt csattog a motor akkor az sokba fog kerülni.

2019. jan. 15. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha az olajhiány miatt lett sz*r hangja, akkor már eső után...

Egyébként pedig ennyiből sokat mondani nem lehet.

Alá kell nézni, folyik-e, hanem akkor eszi, onnantól pedig szerelő tudja megmondani

2019. jan. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

megvetted majd olajat öntöttél rá, átnézték az autót ahol olajat öntöttek rá... cserélni illene miután megveszed és nem ráöntögetni,ki tudja mikor cserélték,meg milyen volt benne az a kicsi ami volt.

Amúgy ha sehol nincs nyoma az autó alatt akkor sajnos ezt jól megszívtad.

2019. jan. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
keress arra rá,hogy hidrotőke hang,kicsit mintha annak a hangját is hallanám. Mondjuk azokból amiket írtál,hogy alig van benne,meg miután megvetted csere helyett öntögetve lett és ki tudja,hogy mióta és milyen trutymó van benne + kb nagyon minimális olajjal közlekedsz és akkor jééé beteg hangja van. Azért úgy cakk pakk mindent egybe vetve én meglepődnék,ha nem kellene ahhoz a motorhoz hozzá nyúlni,mert ilyen olajfogyasztásnál annak baja van és akkor még elközlekedsz úgy,hogy olaj is alig van benne amivel meg aztán rögtön dobsz rá még 3 lapáttal a dologra. Viszont abba teljesen biztos,hogy az előzőtulajnál is nagyon ette és miután megtudta,hogy mi a baja és mennyibe fog kerülni meg szerintem a szerelő is javasolta neki,hogy inkább adja el a fenébe.Aztán sajnos jöttél te aki megvette
2019. jan. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Indulás előtt a felső jelnél volt a nívó?


Autópályán jobban fogy az olaj mert nagy(obb) fordulatszámon üzemel a motor és mivel ott van ideje az olajnak rendesen felmelegednie ezért kipárolog belőle az üzemanyag és a kondenzvíz amik városi üzem alatt felhalmozódnak benne (ezért van az hogy valaki nem lát olajfogyasztást). No meg a nagyobb hőmérsékleten jobban párolog maga az olaj is. Ezért fontos hogy hosszú autópályás útnak ne induljunk neki úgy mintha csak bevásárolni ugranánk el a teszkóba hanem ellenőrizni kell az üzemi folyadékokat és feltölteni ha szükséges. Ha meg tudjuk azt hogy a motor amúgy is jobban fogyasztja az olajat mint kéne neki, akkor vinni kell az útra tartalékot amivel utána lehet tölteni. Mert ha felvillan a piros lámpa akkor már baj van, úgy nem szabad tovább menni, mert a motor tönkremegy.

2019. jan. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!