Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi válthatja/váltja fel a...

Mi válthatja/váltja fel a dízelt ha elfogy az olaj?

Figyelt kérdés
Benzinben tudom hogy Etanol, hidrogénhella.
2013. febr. 4. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
hidrogénhella xD
2013. febr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
bocsáss már meg -.- cella*
2013. febr. 4. 21:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Az etanol meg a növényi olaj kevésbé - amiből azok lesznek (illetve amikből azokat jelenleg csinálják) annak egy része ehető lenne (ha közvetlenül nem is, akkor haszonállaton keresztül). Ha oda jutunk hogy elfogy a kőolaj, akkor át fog alakulni a szállítás és nagyobb hangsúly lesz a helyi termelésen - így lehet inkább majd megesszük, vagy eladjuk olyanoknak akik nem tudnak elég ennivalót előállítani.


Az elektromos áram, várhatóan már az előtt, hogy teljesen elfogyna.

Egy kicsit hasonló kérdésnél vázoltam az én víziómat: főleg elektromos üzem, generátort hajtó belsőégésű motor - ami csak akkor működik amikor nagyobb távolságot kell megtenni és elégtelen lenne az akksi. Ugyanis a mindennapokban a legtöbb autó által megtett távot lehetne éjszakai töltés után akkuról "fedezni". Aztán ha elmennek kirándulni vagy meglátogatni a 100 km-re élő nagyszülőket, akkor az automatika beindítja a motort hogy áramot termeljen.


A hidrogén nekem nem szimpatikus, mert nem veszélytelen technika. Kicsit könnyebben reagál az oxigénnel mint a benzin vagy a gázolaj.

2013. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De az ország az tudna annyi növényi terméket elő állítani hogy az ország szükségletét fedezze, mind etanol mind biodízel terén, SZERINTEM
2013. febr. 4. 21:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Oké, de akkor mégis mit és mennyiért fogunk enni, ha majd' minden termőterületünket üzemanyag-előállításra (ld. bioüzemanyagok) hasznosítjuk?


Én az elektromos meghajtásban látom a jövőt. Szépen atomerőműben előállítjuk az olcsó elektromos energiát (ha nem lesz kőolaj, nem lesz annyi földgáz sem, a szén most is kevés, így marad az atom és a megújulók...majd), aztán avval autózunk, már amennyire persze lesznek egyáltalán mobilitási igényeink.

2013. febr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon még lehetséges a dolog mert agrár ország vagyunk. De gondolj bele valahol (PL.: Anglia) Nincs annyi termőterület hogy az emberek élelmét biztosítsa, akkor ott biztos nem fognak bioüzemanyag előállításra elb@szni termőterületet.

Ahogy fent írták a hidrogén veszélyes dolog mert könnyen reagál az oxigénnel, meg nagy nyomáson kell tartani hogy cseppfolyós legyen.

Nem ülnék olyan kocsiba amibe ha balesetezel nagy az esélye hogy robbansz is.

A villany technika lesz a jövő, ahogy az előtem lévő leírta az okát.

2013. febr. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!