Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi a8 D2 Multitronic vagy...

Walk w1th mee kérdése:

Audi a8 D2 Multitronic vagy tiptronic váltó van benne?

Figyelt kérdés
Látszólag ugyanolyan a D2 autómata váltója mint a D3 stb. Valami különbség van köztük? megbizhatóság terén,vagy mind2 lutri?
2019. jan. 16. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Tiptronic,Multitroniccal csak keresztmotoros Audikat szereltek.


A D2 az lutri, vagy jó vagy nem. De viszonylag olcsón felújítható.

2019. jan. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1et megnéztem nemrég manual valtoval.gyonyoru volt az autó 2.5es volt,mentem vele jól ment stb. de amikor a motor picit bemelegedett elkezdett dadogni:( nemmertem megvenni,pedigsajnáltam otthagyni de ha ne adj isten már úgy kezdem hogy a motrát megkell bontani..áh..

most találtam egy 2.5es automatát..tudom 2.5es nem nagyon ajánlott tipusu motor:D meg irták hogy a multitronic váltó sem az. ezért kérdem ez tip vagy multitronicos audi.

és azért kérdeztem.

2019. jan. 16. 20:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Tiptronic az összes, leszámítva azt a kevés kéziváltósat ami van. A 2.5 TDI motorral ne is vedd, egyrészt gyenge egy ilyen autóba (egy A8-asnak illik nagyot lépni), a 3.3 TDI szintén elég problémás motor. Ebben még nem voltak jó dízelek, úgyhogy benzinest kell venni. 2.8 V6, 3.7 V8 és 4.2 V8 egyaránt nagyon jó motorok, ezeket ajánlom. Nekem volt ilyen, 4.2 V8, pont a Tiptronic váltója szart be a következő tulajnál, nálam nem volt műszaki baja, de a sok kis elektronikai bizbaszt, illetve AC pumpa, futómű, hasonló dolgok, nos ezekkel majdnem minden második hétvégén dolgom volt. Nem olyan autók ezek, amikkel nem kell foglalkozni. Cserében gyönyörű hangja volt, hatalmasat gyorsult, és a méteres havat is tudtam vele tolni, ezt nagyon élveztem.
2019. jan. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bár most végiggondolva, eszembe jutott, hogy létezik elsőkeres D2-es A8-as is, az lehet hogy Multitronic, nem vagyok benne biztos. Messziről kerüld az ilyet.
2019. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem,hát lehet hogy eldobom ezt az ötletet inkább. vennék én 4.2est is simán bevállalnám,jobb a benzin tudom..csak,Romáinából irok és itt az évi adó a köbcentire 370000ft átszámolva.. annyi ingyen pénzt meg nem adok az államnak:D nem éri meg.azthiszem nálatok közel sem ennyi alapból csak az adó. ittmeg a 2.5 a max amit vesz mindenki aki kicsit is jobbra áldozna
2019. jan. 16. 20:24
 6/8 A kérdező kommentje:
Azthiszem halgatok rátok,nem megyek el megnézni neadjisten megtetszedjen és megvegyem majd szpjak vele
2019. jan. 16. 20:25
 7/8 anonim ***** válasza:

"eszembe jutott, hogy létezik elsőkeres D2-es A8-as is"


De keresztmotoros szerintem nincs belőle.

2019. jan. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy van különbség.

D2-be V6 fronthjatás esetén elvileg a 01K quattro hajtás esetén 01F váltó került.

forrás (23. pdf oldal): [link]


Az említett két váltóról itt olvashatsz:

[link]


D3-ba elvileg alapból a 6 sebességes Tiptronic ment:

[link]


V6 TDI D3-nál csak a 3.0-s volt, így max azzal lehet összehasonlítani. Ha jól gugliztam, akkor azt feltételezem, hogy ebbe a 09L váltó került, amiről itt lehet olvasni:

[link]

A 09L eszerint a 01V és 01L váltókat váltja le :-)

Azt már nem guglizom ki, hogy ezekről hol lehet olvasni, legyen házi feladat.

A lényeg, hogy ha nem is érted az idegen nyelvű leírásokat, a képekből akkor is ki lehet sakkozni, hogy alavatő technológia különbségek vannak a D2 és D3-as A8-as 2.5-ös és 3.0-ás váltója közt.

2019. jan. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!