Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókereskedésben vagy magánsz...

Autókereskedésben vagy magánszemélytől vegyek autót? Melyikkel járok jobban? Számomra ez fontos kérdés! Ezért kérdezem a véleményeteket. Egy kereskedő már átvert. (Hamis eredetiségvizsgával) Vissza is vette az autót.

Figyelt kérdés
Mire kell figyelni egy vételnél?
2010. jún. 29. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:

a legfontosabb az eredetiségvizsga, amit megnézetsz szakértővel:P nemrég volt egy kérdés, h valaki cserélt motorú autót vett, aztán utána derült ki eredetiségvizsgálaton, h para van vele és lefoglalták a kocsit.

nagykereskedőnél ez nehezebben fordul elő, pláne az internet korában:)

2010. jún. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Magánszemélytől érdemes.

Mire kell figyelni?

Arra, hogy ne verjen át.

Nézd meg a kocsi minden egyes pontját, és a típushibákat nyomozd ki.

Pl ha VW bogarat veszel mindig ki kell emelni a pótkereket, mert az alá beszokott folyni a víz és ott szétrohadt..

És elég sok autónak van kisebb-nagyobb jellegzetes hibája.

És ne hagyd, hogy átverjen!

Sok sikert! :)

2010. jún. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18:00-nak igaza van xD
2010. jún. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

18.06 meg gyökér


magánszemélytől javallott vásárolni, az ideális autó a nagypapa által garázsban tartott, évi 500 kilométert használt, karcmentes példány, amire kereskedésben tuti nem találsz rá.


magánszemély könnyebben át tud b*szni, de sokkal jobb állapotú autók vannak magánhirdetésekben. szerezz valakit magad mellé, aki ért az autókhoz, és ő is nézze meg.

2010. jún. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ma már nincs olyan kocsi, amelyet ne tekernének vissza a km órát. D
2010. jún. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Nagyon nehéz döntés előtt állok. A kmóra tényleg vissza van tekergetve. Mai történet: Ki van írva a papírra: futott x km-t. Az órában: xxx van. Még pont az átállítás előtt mentem oda. Másik: eredetvizsga: kereskedésben csináltak úgy eredetvizsgát, hogy kifejezetten nem kértem, majd én megcsináltatom. De pár perc alatt már kész is volt a papír, és a kezembe nyomták. Szóval, ha én intézem, akkor tutira megbuknak. De nagyon gyanús volt az egész, és igazam lett, vissza is adták az árát. Szervízkönyv??? Csak a mesében. Meghírdeti, hogy szervízkönyvvel és semmi bejegyzés benne.
2010. jún. 29. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!