Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol tudnék Polski Fiat 125p-he...

Hol tudnék Polski Fiat 125p-hez első rugókat venni?

Figyelt kérdés
Az enyémek az elmúlt pár évtizedben nagyon elfáradtak. Puhák lettek és túl sokat ültetnek az autón. Szeretném őket kicserélni, de egy autósboltban/webshopban sem találtam eladót. Ha meg bontóból veszek, azzal nem leszek sokkal előrébb (azok is elöregedtek valamennyire már).

2019. jan. 18. 23:50
 1/9 anonim ***** válasza:
bontóban nagypolszki alkatrészt??? na, azt garantáltan nem találsz. Két opció: felmész a netre, hátha valahol a lengyeleknél van. Keresel ehgy keleti típusokkal foglalkozó autósboltot. Ezek jellemzően az ezer éve ezzel foglalkozó idősebb szakik. Talán nekik van forrásuk.
2019. jan. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Külföldről gondolom elég drága a postaköltség. De ha nem lesz más opció, akkor kénytelen leszek ezt választani.

Már 3 webshoppal is felvettem a kapcsolatot, akik forgalmaznak Polski és/vagy régi autó alkatrészeket. Mindenhonnan azt kaptam válaszul, hogy nincs és nem is tudnak szerezni. Most megpróbálok elmenni olyan autósboltokba amikhez nincs webshop, hátha valahol fellelek egy párat.

Esetleg más lehetőség?

2019. jan. 19. 00:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt anno nagypolákom, de már akkor úgy ringatózott, mint egy babakocsi. Azoknak eleve rossz volt a rugózásuk, sőt, mintha hátul laprugós lett volna?

Amúgy van egy rahedli bontó, ahol ki vannak hajigálva rugók párban, ott nézel egy hasonlót, aztán jó lesz az.

Gyanítom egy opel vagy vw, vagy bármilyen nyugati verdából való rugó tovább fogja bírni, ezek nem nagyon lágyulnak ki.

2019. jan. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ezért konzultálni olyannal, aki látott életében ilyen autót, mert tuti van tippje mivel helyettesíthető. Vagy egy rugógyártó legyártja...
2019. jan. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 JulesTS ***** válasza:

TraWaLa autósboltot kérdezném meg a helyedben, ha ott nincs, akkor Vörös autórugónál csináltatnék:

[link]

2019. jan. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 veterán vas ***** válasza:

Tegyél alá távtartót, oszt jónapot.

/filléres megoldás/

2019. jan. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor körbekérdezgetek hátha van valami másik autóból kiváltója.

A Vörös autórugónál pár éve 16 ezret mondtak 1db rugó legyártására az egyik ismerősömnek, és gondolom azóta sem lett olcsóbb. Utolsó opciónak mondjuk ez is megteszi.

Távtartóra nem is gondoltam, de végülis jó megoldás lehet. Ha nem kapok elfogadható áron megfelelő rugót, akkor szerintem ilyet fogok készíttetni bele.

2019. jan. 20. 15:35
 8/9 anonim válasza:
A Zsombicar vagy a Baroker honlapján nézted?
2019. márc. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Dehogyis rossz ezeknek a rugózása. A legjobb volt és legjobb fékrendszerrel. Úgy mentem fel vele a haverokkal teli autóval a körös töltésére meredeken mint a nyíl! Nem véletlen volt kedvence a TSz elnököknek, párttitkároknak.

Nekem is volt egy 1977-es narancssárga én hülye meg eladtam bontóba mert golfot vettem és ezt nem értékeltem már semmire sajnos. Nálunk a bontó tele van hozzá cuccal. A telepen is áll még egy két roncs.

2019. máj. 17. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!