Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megéri ezt az...

Szerintetek megéri ezt az autót így fizetni?

Figyelt kérdés

Még jobb napjaimban 2 éve vettem egy szép autót. Nagyon szeretem. De szeptemberben elvesztettem a régi állásom. És őszinte leszek, az új hely nem fizet annyit hogy megengedhessem hogy normálisan használjam az autót. Régen mindenhova azzal jártam. Most ha havonta egyszer elmegyek vele valahova az is ritka. Pedig nem eszik olyan sokat. Nyílván nem egy 1 literes swift, de mesze nem egy V8.

Így java részt csak a ház elött áll. Nincs garázsom, panelban lakok. Kivonatni nem tudom mert elviszik. Ha eladom meg ugye idővel ugrik a bónuszom ami a biztosítást illeti. Másfelől szeretem ezt az autót.

Ami az éves költségeit illeti, álló helyzetben közel egy százast visz el. De abban benne van a biztosítás, a vizsga, az adó és 2 évente egy olaj és szűrőcsere is.

Viszont ugye ez akkor annyi, ha nem mozdul, nem mentem vele egy métert se.

Igazából megmondom őzintén az a pluz havi 9 ezer amit így elvisz, nem vág földhöz. Nem vagyok eleresztve anyagilag, de ez belefér úgy érzem. De heti 10 ezreket beletankolni nem menne úgy mint régen.

Emellett lehet hogyha elvesztem a bónuszom és veszek másik autót mondjuk két év múlva akkor a biztosítás ígyis többet el visz. Akkor már miért ne maradjon egy olyan amit ismerek és szeretek?


Ezekkel a feltételekkel ti megtartnátok "hátha jönnek anyagilag szebb napok" címszóval? Vagy továbbadnátok rajta?


2019. jan. 19. 02:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Én elengedném.

Fizetsz valamiért, amit nem használsz, állásában veszti az értékét, és csak romlik az állapota.

Ha változik az anyagi helyzeted, vehetsz másikat, addig is megmarad a pénzed.

2019. jan. 19. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A bónusz egy f@.szság. Az életkorod és a jogsi megtételének az évei a legtöbbet befolyásoló tényezők.
2019. jan. 19. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Annak semmi értelme, hogy fizeted, de nem használod.

A havi 9 ezer sem úgy jön össze, hogy havonta fizetsz, hanem bizonyos alkalmakkor ki kell fizetned X összeget (kötelező biztosítás díja, teljesítmény adó, műszaki vizsga, olajcsere, stb), amiben benne van az az esély, hogy egy komolyabb összeget kell egy összegben kifizetni (pl műszaki vizsga előtti javítások)

Azt kell kikalkulálnod, hogy van-e keret arra, hogy használd is az autót, vagy nincs... ha nincs el kell adni, vagy valamelyik családtag üzembentartóként használja (de abban rengeteg rizikó is van, úgyhogy azt inkább ne)

2019. jan. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha tankolni sincs pénzed akkor add el
2019. jan. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
És ha jön egy nagyobb hiba? Én télen nem használom a kedvenc autómat ősszel eltettem tavaszra meg kimúlt a benzinszivattyú meg kilyukadt a hűtő. És én teljesen megértelek, én azt mondom ne add el, így heti két napot használd menj egy kört valamerre ,de melegedjen rendesen be majd haza. Lesznek még szebb napok és bánnád ha eladnád.
2019. jan. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ezt sajnos el kell engedni. Ha pedig jönnek a szép idők ismét (reméljük hamarosan) akkor veszel egy másikat. Így a pénzt nem csak azzal viszi, hogy fizetsz rá, hanem az értéke is esik. ilyenkor válságautót kell vegyél. Azt használni is tudod és nem ciki. Jobb egy 1.0 Swifttel az esőben, mint a buszmegállóban, nem?
2019. jan. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk is a parkoló több mint harmada szinte soha nem használt autó... Havazás után napokkal is rajtuk állt a hó. Aztán sírunk, hogy milyen kevés a parkolóhely.

Add el kérlek.

2019. jan. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Aztv hogy megéri azt neked kell tudnod. Utána számolj és ha nem jó neked, el kell adni.
2019. jan. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!