Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » TAXI. Megéri számlát kérni és...

TAXI. Megéri számlát kérni és a taxióra alapján pontos összeget fizetni vagy előre jobb megegyezni a végösszegben?

Figyelt kérdés

Nincs sok tapasztalatom, de mégis úgy tűnik, hogyha a taxióra alapján fizetek, akkor a végösszeg kevesebb, mintha jófejként előre megegyezünk, hogy mennyiért visz el a célhoz.


Milyen tapasztalataitok vannak?



Továbbá van még egy kérdésem. Ez a hóhelyzettel van összefüggésben. Az egyik taxis ma két utcával a házunk előtt megállt és kirakott, hogy nem visz tovább, mert nincs letakarítva a hó a kis utcákban. Onnan a bőröndökkel caplathattunk a hóban...Ehhez joga volt? Pláne úgy, hogy ezt előre nem közölte? Persze a pénzét azt pontosan kérte...


2013. jan. 21. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
A másodikhoz: ha azt mondja hogy nincs letakarítva ezért járhatatlan akkor nem várhatod el hogy odamenjen mivel balesetveszélyes, és nem akarja az autója épségét veszélyeztetni.
2013. jan. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ok. Nyilván nem akartam neki vagy az autójának rosszat, de a helyzet szerintem nem volt balesetveszélyes, más autók simán közlekedtek...az előre megállapodott viteldíjból pedig nem engedett, úgy hogy nem vitt el a célig, amiben megegyeztünk...
2013. jan. 21. 23:18
 3/11 anonim ***** válasza:
hát ja. alkudhattál volna, mivel nem ott rakott ki, amit megbeszéltetek.
2013. jan. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer volt olyan, hogy kérdeztem, mennyiért visz el? Azt mondja 1500.

Mondom neki, hogy 1200.

Ő annyiért nem visz.

Na akkor indísunk egy órát. (Többször is vitettem már magam onnan haza, mindig megállt 1000-1100 ból)

Hátul ültem barátnőmmel, nem is foglalkoztunk a taxissal, a célnál kérdem, na mennyi lesz?

Erre gyorsan nullázza az órát, elteszi a számlát!!!, és azt mondja 1200.

Igen ám, csak az óra 1080-t mutatott!! És ő nem tudta hogy én láttam.


Végülis, leszartam, nem foglalkoztam vele, mert már otthon akartam lenni minél hamarabb.

Később gondoltam azért, hogy megért volna egy-két mondatot, amit csinált.

2013. jan. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocs az offért, de van egy másik sztorim is,

Taxival mentem valahova egy forgalmas helyről, sok taxi állt ott. De csupa drága 1-2 éves autó. Kiszúrtam egy régi Swifet, gondoltam ez olcsóbb valamivel.

Kérdem mennyiért visz el, azt mondja, ő vele nem lehet így, csak órával megy, és a végén megegyezünk.

Mire odaértünk, az óra kb a dupláját mutatta, mint amit kellett volna. Na kérdem akkor megegyezünk? Azt mondja ott az óra, annyit adjak, amennyit mutat.

Na mondom kösz hogy átbas@tál. Ha egy másik, drágább autóba szállok, tuti olcsóbban megúszom.

2013. jan. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem offoltál, pont ilyenekre vagyok kiváncsi.


Én egyszer beültem egy csodaszép Audiba. Nem vagyok szakértő, nem tudom pontosan melyik típus volt és milyen extrái voltak, de levegőt alig mertem benne venni, annyira megilletődtem. A fickó ráadásul öltönyben volt, helyes fiatal, mintha egy katalógusfényképezésre készülne...

Hát magamban már elboronáltam, hogy tuti a többszörösét fogom fizetni a végén, de nem baj, ezért az élményért megéri....és láss csodát, kevesebbet kért (óra alapján számolt), mint a snassz autóval taxizó kollégája.


A legrosszabb tapasztalatot eddig akkor szereztem, amikor a város egyik hírhedt c.gány utcájába kértem a fuvart. Távolság alapján max 2 ezret kellett volna fizetnem, de a célnál 5000-et gombolt le rólam a hiéna... (ez még talán az egyik első taxizásom volt, nem tudtam mire számítsak...)


...bár még most sem tudom...

2013. jan. 21. 23:57
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor éri meg előre megbeszélni a vitaldíjat, ha képbe vagy a díjakkal.


Mert az óra szerint 2,000 ft-os útra a hiéna simán azt mondja neked, hogy 4,000 (ahogy nekem a b@romarcú egyszer azt mondta a BLAHÁN, hogy 4,000 lesz a Mester utcáig...). Ilyenkor el kell hajtani vagy órát kapcsoltatni.

2013. jan. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó,hogy akkor "órát kapcsoltatok"...:)


Tisztelet a kivételnek,de rengeteg taxiban ott van egy bizonyos rejtett kapcsoló,ami segít az órának egy kicsit gyorsabban pörögni.

Általában a váltószoknya baloldalára teszik,hiszen úgyis folyton ott matat...

2013. jan. 22. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
aranyszabály, hogy taxit csak telefonon, rendes társaságtól hívunk. Akkor nincs átb-aszás. Leintve, főleg hiénát, TILOS.
2013. jan. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ez ok. Győrben szerintem nincs is magántaxi, mindenki valamelyik társasághoz tartozik.

Nem is egetrengetőek a különbségek végülis...


De mégiscsak furcsállom, hogy ha úgymond megegyezünk előre és nem kérek számlát (tehát neki kedvezek), akkor miért jön ki inkább többre, mint kevesebbre a végösszeg.


A ma reggeli taxisom egyébként szuper volt (na nem taxizok minden nap, de most annyira behavazódtunk, hogy inkább erre költök, mint az orvosokra). 1700-at fizettem azért a távért, amiért eddig mindig legalább 2500-at adtam. Na ő megérdemelte a borravalót is.

2013. jan. 22. 09:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!