Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti miért szeretitek a dízeles...

Ti miért szeretitek a dízeles autót?

Figyelt kérdés
2019. jan. 19. 10:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
A nyomatéka miatt, mert nem kell pörgetni, hogy megjöjjön a maximálishoz közelítő ereje. Utánfutót úgy húzok a sima 2.0 dízellel, hogy meg sem érzem.
2019. jan. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Keveset fogyaszt, ahhoz képest alacsony fordulaton is jól húz.
2019. jan. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Azt amit leírtak idág, de plusz én nézegettem videókat balesetről és a benzines nagyon sokszor pillanatok alatt kigyulladt és hirtelen kiégett. Aztán azt lehetetlen eloltani.

Nálam ilyenek is döntöttek.

2019. jan. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
Az égő gázolajat könnyebb eloltani? :D
2019. jan. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
ne a Cobra11-et nézd! De azt tudod, mennyit dolgoznak a szakemberek, hogy kigyulladjon egy olyan autó? Mondjuk a BMW gyári mérnökeinek ez elég jól sikerült..a dízeles autóikon...
2019. jan. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Szeretek sokat utazni úgyhogy fontos, hogy normális kocsi legyen alattam nyomaték és fogyasztás szempontjából. A én az a lámpáról lámpáig gyorsulgatós vagyok aki forgatja a motort szóval nekem tökéletes. Nem tudom hogyan kell autót szerelni, de tudom milyen lépéseket kell tenni annak érdekében, hogy ne kelljen folyton a szervizbe járni és itt a kötelezőket és a vezetési stílust értem.
2019. jan. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

*nem a lámpáról lámpára gyorsulgatós vagyok

így akartam :D

2019. jan. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

A gázolat még meggyujtani sem tudod , nem hogy egy szikrától belobbanjon.

Te sem egy műszaki ember vagy.

2019. jan. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 D. Brasco ***** válasza:
60%
Na igen......meg mindjart az jön hogy a gázolaj nem is éghető anyag......ahhoz képest a net meg a tv tele van lángoló 20D bmwékkel....bkv-s vuszokkal ...stb stb
2019. jan. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

A nyomatékossága miatt. Szeretem, hogy szinte minden helyzetben elég meglehelni a gázpedált és kilő. Nem kell visszaváltani, nem kell vinnyogó hangon pörgetni, nem kell lendületből autózni mert szinte minden helyzetben erőből megindul, nem gondolkozik.

Dinamikusan lehet vele úgy haladni, hogy kényelmes 2000-2500-as (max 3000-es) fordulaton elváltogatok. Így nem visít a motor mint egy fúrógép, nem kell 5000-6000-ig kihúzatni.

Nagyobb tempónál is elvan alacsony fordulaton. 130km/h-nál valami 2300-2400 a motorfordulat. Hosszú távon szerintem így kellemesebb utazni. És ehhez nem kell valami nagy V8-as blokk, csak egy sor-4-es kisdízel.

Sokat ingázok autópályán hosszabb távon kihasználva a sebességkorlátokat. Havi kb 2500km megvan. Így tankoláskor őszintébb a mosolyom, mikor 160 lóval 5-5,5 literes fogyasztások jönnek ki, mintha 7-9 lenne ugyan ez az érték.

Nagyjából ezekért a dolgok miatt szeretem a dízelt.

A benzines autókkal sincs semmi bajom. Azoknak is megvan a létjogosultságuk. Vitathatatlan, hogy városi rövidtávokon sok szempontból előnyösebbek. Tavaly vettem új autót. Akkor erősen gondolkoztam egy 200Le-s turbó benzinesen. Az már elég jól ment, nyomatéka is volt, de a fogyasztási adatával nem tudtam megbarátkozni. Így maradtam egy Euro6-os dízel.

Az éghetőséghez: a gázolajat is meg lehet gyújtani, gondoljunk csak az olajkályhákban használatos fűtőolajra! Annyi, hogy kevésbé lobbanékony.

2019. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!