Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menet közben megált a diesel...

Menet közben megált a diesel autó, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Peugeot 206 1.9d (1998-2000).

Reggel felkeltem nehezen, de be indítottam (szokásos, hogy nehezen indul hidegben -14 fok volt). Melegítem a motort kB 5-10 percig és aztán el indultam. Semmi különös nem volt mentem és kB 5 km után arra lettem figyelmes, hogy lassul az autó és nem reagál a gázadásra. Műszerfal kivillan és le ált a motor. Próbáltam nem indult, néha néha beröffent akár 1 percre is de végül megál. Elkezdtem a kézi pumpápal pumpalni párszor és így le tudtam vinni a parkolóig ami kB 1km volt és ott lefülladt és ott hagytam mert menni kellet munkába. Haza huzattam és el vittem a szerelőhöz. Hét folyamán mondja meg a hibát ha rá jön. Szerintetek mi lehet a baja? Miért alt meg,? Volt aki azt mondta elfagyott a nagy hidegtől a nafta vagy a benne lévő víz, van aki az immobilizert mondja van aki a nagynyomású szivattyút.. Stb. Fogalmam sincs mi lehet a baja. Esetleg valakinek valami ötlet? Autó szépen ment, üzemanyagfiltert cserélve volt. Nem minőségi üzemanyagot tankolok, eléggé gyenge falusi töltő állomáson tankolok. Válaszokat előre is köszönöm. Kérdés. Miért álhatot meg? Mi lehet a probléma?



#autó #hideg #motor #nem indul #dermedtség #megált menet közben #dízeles diesel #megfagy az üzemanyag
2018. dec. 19. 22:19
 1/9 D. Brasco ***** válasza:
21%
Az lehet a probléma hogy valami elromlott....viszont sajnos a távdiagnosztika nem erősségünk,azt az ezotéria rovatban próbáld...ott vannak látók meg táltosok!
2018. dec. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Akkor szokott ilyeneket csinálni ha víz van benne, vagy ledermedt az üzemanyag. Az a motor szög egyszerű és rendkívül üzembiztos, nagynyomású szivattyú pedig nincs benne. Ha ilyen gagyi kúton tankolsz, ilyen hidegben ajánlatos lenne minden tankolásnál dermedésgátlót tenni a gázolajhoz.
2018. dec. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind két választ. Hogy érted, hogy a motor szög rendkívül egyszerű és hogy üzembiztos? Nagynyomású nincs benne? Hogy hogy?
2018. dec. 19. 23:01
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Sosem értettem ezt a gagyi kutas tankolást :)


Nem mész el egy normális kút mellett sem soha?

Nekem ezer éves dízelem van amibe simán önthetek étolajat ha kifogytam a naftából mert elmegy azzal is de akkor sem tankolok ilyen Blue kutakon vagy milyeneken ahol 20-30 forinttal olcsóbb lenne a gázolaj literje.

2018. dec. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Komoly baja biztos nincs, ha felpumpáltad, és úgy indult.

Lehet, valamelyik üzemanyag vezeték elfáradt.

De ez nem zárja ki, hogy a szerelő hülyének nézzen, és kifizettet veled egy rakás pénzt.

Csak egy adagoló van benne, ez még ilyen. Az meg nem nyiffan ki egyik pillanatról a másikra.

2018. dec. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak nem kapott gázolajat a motor. Ez lehet egy egyszerű dugulás is.
2018. dec. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egy mechanikus adagolós szívódízel motor, ennek megfelelően rengeteget kibír.
2018. dec. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Vizes volt a gázolaj, vagy nem volt benne dermedésgátló, ilyenkor szokott ez lenni.

Amúgy indulás előtt ne járasd 5-10 percig, teljesen felesleges. Elég 1 perc és már mehetsz is, de ne üvegeld.

2018. dec. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 veterán vas ***** válasza:

Ha nem a legideálisabb üzemanyagot használsz (szépen fogalmaztam?) akkor abból a víz kicsapódik, aztán leül a legmélyebb, és legkisebb átmérőjű pontra. Ez valahol az autó alatt, az előremenő csőben lehet. Mivel itt a leginkább adottak a körülmények, gyorsan megfagy, és egy jégdugót képez a csőben, ami vagy teljesen elzárja a gázolaj útját, vagy csak annyit enged át, amivel két-három röffenésnyire képes az autó.

Szóval, a leállást kiváltó az okokat úgy hívják, hogy:

1.tré üzemanyag

2. a természet ereje. ;)

2018. dec. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!