Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ablaktörlő gumiját melyik...

Az ablaktörlő gumiját melyik teszi tönkre jobban? Télen a jeges szélvédő, vagy nyáron napon állva az UV?

Figyelt kérdés
2019. jan. 20. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha oda fagy akkor az eléggé tönkre tudja tenni, könnyen elszakad. Biztos nyáron is tönkre megy .

Nekem 15 éves és még csak az egyik volt cserélve.

2019. jan. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

:O Az igen!

Nekem 3-4 évet bír ki egy márkás garnitúra. Utána kezd el hártyásan és/vagy csíkozva törölni, esetleg idegesítően nyikorogni az üvegen. Igaz én nem utcán parkolok, így nem nagyon szokott lefagyni a szélvédőm, se a tűző napon nem szoktam egész nap aszalni.

Ezzel a 3-4 évvel is a márkatársak fórumokon, FB-csoportban úgy néznek rám mint valami csodabogárra, mert a legtöbben úgy gondolják, hogy alap az évenkénti csere.

2019. jan. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 D. Brasco ***** válasza:
Az első kifelejtett egy tizedes vesszőt kitenni.....1,5év ...így helyes!
2019. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én autómon gyárilag van a gumis rész felett egy műanyag lap. Pontos funkcióját nem ismerem (aerodinamikai oka is lehet szerintem), de miatta a napfény közvetlen nem tudja éri. Tapasztalatom szerint a téli hideg és hogy odafagy az jobban árt neki (de lehet csak azért mert ugye nálam nyáron a Nap nem süti). Évente szoktam ablaktörlőlapátokat cserélni, mert egy idő után már nem töröl le. 2 éve ősszel cseréltem, tavaly februárban már a bal oldali alig akart törölni (tehát egy fél évet sem bírt ki). Így tavaly februárban lett cserélve, most megint kezd csíkozódni. Pedig nyáron is használtam, eddig kivétel nélkül télen halt meg nálam az összes ablakötlőlapát.
2019. jan. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Élettartammal kapcsolatban én úgy tapasztaltam, hogy a nagyon olcsók 1 évet bírnak, az ilyen némileg jobb minőségűek, mint a Tescoban a Valeo, 2 évet. Szabadban tárolt autónál.

Hogy éppen mikor adják meg magukat, az nem mérvadó szerintem, mert lehet, hogy nyáron megeszi a nap, és azért szakad szét télen a jégtől. Nyáron csak a sima üvegen járkál, még ha elért is, nem szakad szét.

2019. jan. 20. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!