Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amikor egy autó a maximális...

Amikor egy autó a maximális sebességével megy akkor a váltó a legnagyobb állásban van. Ez stimt. A fordulatszám ilyenkor a piros tartományban van?

Figyelt kérdés
A maximális sebességet csak a maximális (piros tartományban lévő) fordulatszámon tudja elérni a kocsi?
2019. jan. 20. 13:48
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Jó sok választ kaptam! Köszönöm mindenkinek!


Amúgy nincs jogsim. Azért gondoltam hogy a Legmagasabb váltó állásban tudja hozni az autó a Legnagyobb sebességét, mert amikor gyorsulnak, mindig eggyel nagyobb fokozatra kapcsolnak, hogy a fordulatszám ne menjen túl a zöldön (visszaessen). És ezért gondoltam, azt, hogyha az utolsó előtti fokozatban már túl lépte a zöld határt, és még gyorsítani szeretnénk, ahhoz kell a Legnagyobb váltóállás.

2019. jan. 20. 18:14
 12/12 anonim ***** válasza:

"Nem lehet korlátlan, hiszen eléred azt a végsebességet, amire az autó a teljesítménye alapján képes."


Vagy ha van elég teljesítményed akkor előbb belefutsz a fordulatszám szabályzásba. Ha nem elég hosszúak a váltó áttételezései vagy a végáttétel akkor bele lehet ilyenbe is futni akár 200-250 lóerő környékén is. A leszabályzási fordulatszám általában jóval a teljesítménycsúcs felett van.


Nyilván a folyamat nem lehet korlátlan :)

2019. jan. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!