Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ment el a fél elektronika?

Miért ment el a fél elektronika?

Figyelt kérdés
Reggel amikor elindultam be akartam kapcsolni a fűtést, de nem reagált semmire se, hiába tekertem. Egyszer majd sikerült fullra miután visszább akartam tekerni elment minden a műszerfal világításával együtt. Egyedül a rádió üzemel és a fényszóró. A műszerfal világítás meghalt a klímával együtt. Mi történhetett?

2019. jan. 21. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Gömbvillám.
2019. jan. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hülye..
2019. jan. 21. 19:31
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Bocs, de ezt ilyen távgyógyító módra senki nem fogja megmondani. Ezer oka lehet.
2019. jan. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy egyeseknek nehéz sorolni a lehetséges okokat. Biztos a deffekt is közé tartozik nem? Mégis ha tudnád akkor mondanád, de nem tudod. Minden problémás autót nyilván csak átvizsgálva lehet orvosolni, de ötleteknek kéne lenni! Hol vizsgálnád meg legelőször? A csomagtartóban? Vannak elméletek is a hibafeltárásokhoz nem gondolod?
2019. jan. 21. 19:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Esetleg zárlatos lett a fűtésnél valami és kivágott pár biztosítékot?!?!?!
2019. jan. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet csak valamelyik biztosíték ment ki ami egybe lehet a műszerfal világítással és a fűtőmotorral. De lehet az is hogy egy kábelkötegnél megtörtek a vezetékek. Lehet beázás végett is például. De lehet az is hogy az autó computere rosszalkodik.

A probléma az hogy így látatlanba nehéz megválaszolni a kérdésedet, itt keresni kell a hiba forrását. Ha a biztosítékokat lőtte ki az a kisebbik probléma, cserélni kell, és ha utána jó, minden üzemel akkor nincs nagy baj, lehet csak feszültség ingadozás volt a generátor végett amit szerintem méress be, mert a tesóm autójával az a gond hogy a generátor több feszültséget ad a kelleténél így kinyírta a fényszóró izzókat elég hamar, meg a rádióját is tönkre vágta, meg hosszabb út után kivágott néhány biztosítékot. Neki feszültség szabályzó csere kellett azt a villamossági szakember 3 perc alatt kimérte, és kicserélte szintén elég hamar. Akkor az összes létező elektromos fogyasztót le ellenőrizte és a generátor töltését is figyelte percekig erősebb gázadásnál és alapjáraton. Azóta jó már az autója. Ha kövér gázt adott leginkább akkor vágta ki az izzókat, illetve a szivargyújtóba volt egy fogyasztója ami szintén túl áramot kapott és teljesen tönkrevágta.

2019. jan. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!