Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines, dízeles, vagy...

Benzines, dízeles, vagy elektromos autó?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Számomra a fő pozitívum az lenne, hogyha minél kevesebbet fogyasztana, minél jobban nézne ki, és minél megbízhatóbb lenne. Azaz nem kéne pár hetente, havonta rákölteni több tíz, vagy akár száz ezer forintokat. Pl. elektromos autó a legolcsóbb 2.5-3 millió ft között mozog. 100-150km-t bír menni ha feltöltöm. Ami nekem 2-3 nap bejárást jelentené faluról városra. Csomó előnye van: nem kell parkolójegyet venni, lehet kórházaknál is parkolni, nem kell parkolójegyeket venni stb stb. Viszont nekem azt mondták, hogy rengetegbe kerül, hogyha annak valami baja van, mivel ritkább autó, kevesebb is bele az alkatrész. Tapasztalatok? Mit tudtok ti erről? Illetve ki milyen autót venne? Benzinest, dízelt, elektromosat? maximum 2,5-3,5 millió forintig. (ismétlem, nem szeretnék pár havonta több száz ezer forintot rákölteni alkatrészekre ha baja lenne évente még okés 100-200 nagyon esetleg. :D) Köszi szépen előre is a segítséget!!!!

2019. jan. 21. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha az alacsony fogyasztás és a megbízhatóság fontos szempont, akkor jó ötlet lehet az elektromos autó, de azért vigyázz vele. Csak akkor vállald be, ha tudod otthon tölteni, és egyáltalán nem mész autóval hosszabb (értsd: 100-120 kilométernél hosszabb) utakra, mert különben rendesen megszívhatod vele.


Én egyébként nagyjából hasonló keretből és hasonló elvárásokkal egy éve vettem egy használt Toyota Aurist 1.6-os benzinmotorral, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Dízelt én egyáltalán nem néztem, mert azt nem szerettem volna, de van/volt a családban és ismerősi körömben több dízelautó is, általánosságban több volt velük a probléma, mint a benzinesekkel.

2019. jan. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

1. 2,5-3millióért nem kapsz olyan elektromos autót ami elmegy neked 150km-t a valóságban.

2. Az elektromos autó karbantartási költsége kevesebb mint egy belsőégésű motorú autóé. Szvsz ha nincs 6milliód legalább egy Leaf-re akkor az elektromos részt el kell felejteni.

3. Hybrid, Toyota Prius2 ha tényleg le szeretnéd csökkenteni a kiadásaidat.

2019. jan. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#2-esre ne hallgass, 2.5-3 millio kozt lehet kapni Mitsubishi I-Miev-et

Pici kis igazi városi elektromos autó. Amit leirtál arra tökéletes ha megtudod oldani a töltését..

2019. jan. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigiek válaszát. :) Igen az a mitsubishi 3 millió körül van! :D És a városban jelenleg 3 töltő állomás van elektromos autóknak, bár csak ritkán látni ott tölteni autókat, mivel nem is sok embernek van. Viszont ennek örülök, hogy nem drága a költsége, hogyha valami tönkremegy benne. :) +1 ok, hogy miért érné meg! És igen, hosszabb távokra nem lenne jó nyilván, de városi autónak, meg kisebb távokra(20-50km oda, meg 20-50km vissza nyilván jó lenne még!). Hybrid autókról ti mit tudtok? Annak a költségvetése már drágább, hogyha szervizelni kell? Gyakrabban van baja?
2019. jan. 21. 20:41
 5/10 A kérdező kommentje:
pl. ez? [link] - 1,5 liter a benzin tankja! Nem sok nyilván, de azért több mint a semmi, vagy jobb minden téren, ha csak elektromos szerintetek? Gondolok itt arra, hogy így emiatt több lehet a költsége? (pl. parkolójegyeket kéne venni, nem lehetne kórháznál parkolni, drágább lenne a szervíz, alkatrészek bele?)
2019. jan. 21. 20:44
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

" És igen, hosszabb távokra nem lenne jó nyilván, de városi autónak, meg kisebb távokra(20-50km oda, meg 20-50km vissza nyilván jó lenne még!). "


Csak városba, városon kívül azt a 2x50km-t nem vállalnám be a micsuval töltés nélkül, főleg télen. Ebben még nincs hőszivattyú meg semmi elektromosságot csökkentő dolog.

2019. jan. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy dízel autó kell neked most, aztán majd később jöhet az elektromos, mire kiforrottabb és olcsóbb lesz.
2019. jan. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg nincs kiforrva az elektromos autó, Hosszú távra semmiképp nem indulnék el vele. Egy Tesla esetleg 500 km-t elmegy egy töltéssel, de a többi 100 km körül. Van töltő egyre több helyen. És? Sétálgatsz 2-3 órát a környéken amíg tölt vagy higy? Talán nagyvárosban tényleg annyi az előnye, hogy parkolójegyet nem kell fizetni, így spórolsz sokat éves szinten, de szerintem jelenleg a hibrid a kiforrott technika. Elektromos majd talan pár év múlva.
2019. jan. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az elektromos autóba számtalan hiba lehetőség lehet, illetve az akkumulátor élet tartama 4 év, vagy még annyi sem ha a maximális teljesítményt akarod kipréselni belőle. Sajnos még gyerekcipőbe jár, plusz minél újabb, modernebb az autó annál több a hiba lehetőség, a sok elektromos vacak miatt. Az hogy ingyen parkolhatsz vele azzal lényegében semmit nem spórolsz max pár száz forintot, oké sok kicsi sokra megy, de az autó ára az életben nem fog megtérülni. A fogyasztás meg egy másik dolog. Ha otthon töltöd az is pénz a villanyszámlád fog többe kerülni kitudja mennyivel. Ahhoz hogy egy elektromos autó jó legyen még kell jó pár év mire teljesen kiforr a dolog. meg ha esetleg hosszú távra kéne menned minél hamarabb akkor egy elektromossal kizárt hogy véghez tudod vinni.

A hibrid autók már elég jók, azzal még jól is járnál. A Toyota priust kifejezetten dicsérik, de érdemes abból olyan szériát venni amit már jó néhány éve gyártanak és minél újabbat, mert abba a típus hibák már javarészt javítva, orvosolva vannak.

2019. jan. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak a 3.0 v8 benzin. :D
2019. jan. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!