Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy Astra g 1.4 benzin,...

Adott egy Astra g 1.4 benzin, z14xep láncos motor, twinportos?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs 80 ezer az autóban, nem eszi az olajat.

Jelen állapotban (szakszervizes vélemény) tökéletesen működik.


A kérdésem az lenne, hogy melyikkel járok jobban motorolaj kapcsán, ha maximálisan jót akarok a motornak? (5000 km-ként cserélem, sok a városi használat)


1. Sima gyári GM olaj 5w-30

2. Castrol edge Titanium 5w-40


Mindegyik dexos2 minősítéssel bír, ahogy az előírás megköveteli. Eddig mindkettőt használtam már, egyikkel sem volt érezhető különbség, de nyilván nem ez a döntő.


Egy a lényeg, hogy melyik motorolajjal teszek a legjobbat neki? (olyan javaslat is jöhet amiről, nem esett szó)



2019. jan. 22. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A GM olajra sokan fújnak. Csak ha indokot kérek, akkor sosem saját tapasztalat alapján mondják amit mondanak, hanem azt hogy ettől meg attól mit hallottak. Annyit sikerült kiderítenem a legenda alapjáról, hogy a 90-es években a 10W40-es GM olajjal (tehát sosem a dexos2-s 5W30-assal!) volt valami átmeneti gond. Ebből gyökerezik a városi legenda a mai napig.

Nekem egy dízel Astrám volt, ami bő 200.000km-ig kizárólag 5w30-as GM olajat kapoott. Az ég világon semmi gond nem volt vele, még a turbó sem panaszkodott rá.

Most viszem majd első éves szervizre a mostani K Astrámat. Szintén GM olajat fognak beletölteni. Nekem semmi bajom nincs ezzel. De az ellen se tilatokoznék ha a Casrolt töltenék bele. A lényeg a dexos2 jóváhagyás. A többi véleményem szerint csak izlés, "vallási meggyőződés" kérdése.

2019. jan. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem, nekem meg azt mondta a szerelőm, hogy a GM-es olaj olyan mint a lóhúgy, ő nem sokra tartja.


A castrolt azért szorgalmazná mert tele van, a motornak hasznos adalék anyaggal. Hogy ebből mi az igazság nem tudom, de érdekes, hogy a castrol az drágább.


Vajon csak a neve miatt?

2019. jan. 22. 11:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Leírtam amit tudok. A gyári olaj sem csak alapolajból áll. A többi a te döntésed.

Mivel már nem garanciális az autód, gyakorlatilag bármit beletölthetsz, ami tudja a dexos2-t (vagy G Astrára talán még az ezt megelőgő két GM szabvány volt érvényben). A Castrol se megfizethetetlen áron van. Ha az a pár ezer fortint felár megnyugtatja a lelkiismeretedet, akkor vedd azt!

2019. jan. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha már 5000-ként lecseréled az olajat, a motor örökéletű lesz, múltkor vettem egy pözsót, aminek gyárilag 30 ezres a csereperiódusa, na be is tartották....

17000km volt az olajban, még világos volt, és elég jól kent.

Tehát volt alapja a gyári csereperiódusnak, de levéve a szelepfedelet valami hatalmas olajkokszréteg volt mindenhol, a fedélről rendesen vésővel kellett leszedni az olajkokszot.

Én úgy szoktam, hogy meleg motornál megnézem az ujjammal, mennyire van "kenése" még az olajnak.

Öreg, gagyi olajak +10000-nél már olyanok, mint a víz, sűrűsége megvan, de semmi csúszása, kenése.

Egy ilyen kap nyáron egy hegymenetes gyorsulást rendszeresen, dobhatja az ember a kukába a motort.

2019. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sejtem..a szerelőm is panaszkodik az ilyen kuncsaftokra..ne kelljen semmit se cserélni, de menjen.


Ahogy mondod, pont ez a szándékom, 400-500 ezer km-et szeretnék bele tenni, amihez viszont odafigyelés kell.

2019. jan. 22. 13:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Az előző (H) és a mostani K Astrámnak is 30.000km a gyári javasolt csereperiórusa. Én 15.000-ként cserélem. De ehhez hozzá tartozik, hogy autópályán járok, nincsenek városi rövid távok. Ha beindítom az autót, legalább 200km-t megyek is vele. Városi rövid utaknál ahol sokszor be sem melegszik a motor indokolt lehet az 5-8ekm-es periódus is. De 1 év mindenképp.
2019. jan. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!