Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogsis vagyok, nincs...

Friss jogsis vagyok, nincs túl sok keresetem, milyen kocsit vegyek elsőnek?

Figyelt kérdés

Elég laikus vagyok a témához, szóval, ha ha van rá lehetőség, akkor kerüljük el a gúnyolódást, és a poénkodást, többnyire értelmes válaszokra számítok! (Már amennyire lehet) 17F


Illetve: Ha tudsz olyan autót ajánlani, ami könnyen fenntartható, és baráti a fogyasztása, akkor a tippjeidet szívesen végigolvasom! :)



2019. jan. 22. 18:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne vegyél még autót, mert ha kevés a pénzed akkor rosszul is járhatsz.

Egyáltalán kiszámoltad már hogy mennyi az éves kötelező fizetni valód.

Mert neked elég sok minden .

Plusz ha bejön egy váratlan javítás , kiadás nagyon betudja tenni a kaput.

Ha csak havi 2000 km a norma , már az is 56000 ft lesz.

Úgy hogy ülj neki és számolj .

2019. jan. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi az a nem tól ok kereset, ha nincs meg minimum havi 150 nettó akkor bérletet
2019. jan. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze, ezeket mindet összegesztem már. Az autó Szolnok-Pest közötti ingázásra kéne, illetve városi használatra. :) Egyébként, ha érdekel, mint még tanuló, 100 nettó, amit gyűjteni tudok egy hónapban.
2019. jan. 22. 18:32
 4/12 anonim ***** válasza:
Suzuki Swift, Ford Focus MK1
2019. jan. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlőre maradj sztem robinal
2019. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
15%
Suzuki ( nekem is olyan, van, de nem ajánlom senkinek, sok cikizés ért már engem is, főleg 17 évesen én voltam az osztályba a " szutyokis" ) F Astra, Ford Fiesta, Fiat Punto, Citroen Saxo. Ezek jók ha nem rohadnak, mondjuk felületi rozsda miatt még át lehet rugdosni műszakin.
2019. jan. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
Hat ha havi 100at tudsz össze kaparni én hagynám egyenlőre
2019. jan. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Havi 100-ból kár kocsit venni. Az nagyon necces úgy.
2019. jan. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ne vagyél autót. De tényleg. Én áldom a szüleimet, hogy anno ilyen helyzetben nem engedték.

100.000 Ft havonta elmegy ilyen használat mellett az autóra. Nem írod mennyi van most a vételre, de nyilván 1 millió alatt vagyunk vastagon.

Ha belegondolsz, veszel egy normális autót 7-800.000 körül. Mondjuk egy Golf IV TDI-t. Vásárlás után leszervizeled, jó esetben olaj, szűrők, vezérlés, fékbetétek+ az átíratás körüli költségek és elment 200.000 Ft.

Szolnok - Budapest 120 km, napi 2x, az havi 20 munkanappal számolva havi 4800 km. Csak az ingázás. Baráti fogyasztás 6 liter, az nagyjából 300 liter gázolaj havonta, szorozd ki. El is ment az összes pénzed. Nyilván, ha kevesebbet jársz arányosan lehet számolni. De ilyen autókra kell költeni ezt-azt, ennyi pénzből nem úgy van, hogy 10-20.000-et bármikor ki tudsz adni egy-egy javításra. És még nem számoltunk olyannal, hogy ezek mellett mennyit kell spórolnod egy téli kerékszettre pl.

2019. jan. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Gondolom 17 évesen még a szüleiddel laksz, így nem kell 100%-osan letartanod magadat, lakást fenntartani, stb. Így nem olyan kevés az a 100.

De én is azt tanácsolom, hogy ha nem megoldhatatlan az életed autó nélkül, akkor spórolj össze egy megnyugtató tartalékot az autó vételárán felül és csak utána vágj bele.

Én is 17 évesen szereztem jogosítványt, de saját autóm csak 10 év múlva lett mikor már az egyetemen is végeztem és ár jó pár éve dolgoztam. Addig nem éreztem szükségét. Addigra viszont egy új autót is simán ki tudtam kp-val fizetni. Persze nem muszáj ennyit várnod, de ha pl egy évet még spórolsz, akkor sem maradsz le semmiről.

Nem tudom milyen sűrűn ingáznál, de ha napi szinten meglenne ez a 120km, nem biztos, hogy egy öreg olcsó autóval olyan megnyugtatóan üzembiztos lenne minden reggel útnak indulni. Ez megint csak arra mutat hogy érdemesebb inkább egy kicsit később kicsit jobb autót venni.

2019. jan. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!