Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eszi az autó az olajat, mit...

Eszi az autó az olajat, mit csináljak vele, gyújtsam meg?

Figyelt kérdés

2019. jan. 24. 14:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az acél nem ég valami jól.
2019. jan. 24. 14:54
 2/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk írj további infókat. De a legegyszerűbb, ha elviszed szervizbe
2019. jan. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 D. Brasco ***** válasza:
100%
Egy kis benzinnel ha lelocsolod sokat tud segiteni az égés ügyben!
2019. jan. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyre jobban eszi a kis genyó. 1000 km-en megeszik 1 litert.
2019. jan. 24. 15:03
 5/13 anonim ***** válasza:
Nemek is a Swift, újra naponta figyelem ha kell utántöltök, majd veszek Priust az nem fogja enni.
2019. jan. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az enyém is :) Le is vadásztam külföldi oldalról az autómhoz kapcsolódó infók közül ezt (google fordító):

Ha a motor elkezdi fogyasztani 1 liter / 1000km, akkor ellenőrizni kell a tömörítését. Ezután cserélje ki a szeleptömítést a hengerfejben, és mindent ellenőrizze egy szakember. A legtöbb esetben a dugattyúgyűrűket meg kell újítani, hogy a fogyasztási problémát teljesen meg lehessen erősíteni.

A szerelőm már készül lélekbe :) meg a pénztárcám is

2019. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha olcsó régi kisautó, tényleg érdemesebb leadni a bontóba.
2019. jan. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
2003-as opel corsa c 1.0-s, három hengeres motorral. Amit benzinből megspórolok, azt megeszi olajba. Van benne 155e km, de arra kíváncsi vagyok, hogy volt-e babrálva a kilóméter óra...
2019. jan. 24. 17:27
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért én még annyi esélyt adnék neki hogy kicseréltetném a szelepszár szimeringeket!Nekem egy a tiednél sokkal idősebb kocsim kezdte ilyen mértékben enni az olajat,viszont ereje volt,indult könnyen.Mondom,ennyit rááldozok,megléptem a szimeringcserét.Bevált!Kopp-kopp.☺ Közel 0 olajfogyasztással szalad azóta is pedig van benne kilóméter rendesen!
2019. jan. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 veterán vas ***** válasza:

#6!

Minden szerelő álma a google "segítsége" :)

Különben nem a "szeleptömítés"-t kell cserélni hanem a szelepszár szimmeringet, és a dugattyúgyűrűnél sem "megújítás"-ról beszélünk, hanem cseréről.

Továbbá nagy a valószínűsége, hogy még további beavatkozásokra is szükség lesz egy ilyen kis motornál.

Ennyitől nem biztos, hogy teljesen megszűnik az olajfogyasztás....

2019. jan. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!