Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Manuális váltóban érdemes...

Manuális váltóban érdemes időnként olajat cserélni akkor is, ha a színe alapján a benne lévő teljesen átlátszó és olyan, mint az új?

Figyelt kérdés
Gépkönyv nem írja, hogy kellene cserélni bármikor is, azonban akiket kérdeztem, azt javasoltàk 100-120 ezer km után érdemes. Most van benne 147, cserélni akartam, de meglepett milyen szép a színe.

2019. jan. 27. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én lecseréltettem a 10 éves autómban (90e km-nél). Nem nagy összeg, veszíteni nem veszítek vele semmit.
2019. jan. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is akartam, csak meglepett a színe most, hogy ránéztem. :)
2019. jan. 27. 13:09
 3/7 anonim ***** válasza:
A motorban az olaj érintkezik füstgázokkal, koksszal. A váltóban semmi ilyesmi nem történik azért marad tiszta.
2019. jan. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes cseréli a váltó olajat bizonyos időközönként. Általában az autó gépkönyve, vagy használati útmutatója megadja hogy mennyi idő után vagy futott kilóméter után ajánlott lecserélni a váltó olaját.

Ha úgy döntesz, hogy lecseréled ártani biztos nem ártasz, sőt, ezzel teszel jót, kíméled a váltót és növeled az élettartamát.

2019. jan. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát attól, hogy nem változik a színe, idővel veszíthet a kenőképességéből? Gépkönyve azt írja sosem kell tervezetten cserélni. Mindenesetre szerintem lecserélem, az a 6.000 forintnyi olaj megéri, hogy kíméljem a váltót.
2019. jan. 28. 11:22
 6/7 anonim ***** válasza:

A váltóban fémpor keletkezik és az olaj ezt addig lebegteti amíg nem telítődik , viszont a fémporos olaj nem csak ken hanem koptat is. Egy normálisan használt személyautónál az első tünetek jóval 300 000km felett jelentkeznek, ha nem cserélsz akkor sem lesz baja elég sokáig - kb a kaszni hamarabb pusztul el.


A legtöbb automatánál sem írják ( írták ) elő az olajcserét, azok viszont ettől ember időn belül meg is haltak, a legtöbb kéziváltóban pedig egyáltalán nincs előírva.


A kézi váltókba ritkán megy 1-1,5 liternél több olaj, ha nem a legdrágábbat veszed akkor megvan 5-6000-ből az olajcsere, amibe csak 1 liter megy annál meg még kevesebből. 100 000km-enként ez nem igazán tétel egy autó fenntartásánál.

2019. jan. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem minden képen megéri, bizonyos idő közönként vagy a futott kilométer után, az olajat lecserélni és a váltót "karbantartani" legyen az az általad említett manuális vagy akár valamilyen automata váltó. Ártani nem ártasz vele, inkább jót teszel, meglátásom szerintem megéri az a pár ezer forintnyi olaj (100-120 ezer kilóméterenként) ami egy manuális váltóba kell, hogy sokáig finoman és megbízhatóan működjön.


Igaz, hogy nem manuális váltóról van szó hanem automatáról de itt egy kis videó a témával kapcsolatban:

https://www.youtube.com/watch?v=4VXcll-EGwU

2019. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!