Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51 jobban megy mint...

Krómgyűrű kérdése:

Simson S51 jobban megy mint az S50-es?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel a kérdésem, mert nekem egy S50-es van, gyári BVF karbival és megszakítós gyújtással. Barátomnak egy 3 sebis S51-e van, még is jobban megy, mint az enyém. Az övén Dellorto karbi és Ducati Energia gyújtás van. Emiatt mehet jobban? Mindkettőnké 50 ccm-es.

2019. jan. 27. 13:04
 1/5 Drazicc ***** válasza:
S51 ben nem forr fel a víz.
2019. jan. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó poén, de komoly válaszokra vártam, illetve várok.
2019. jan. 27. 13:15
 3/5 anonim ***** válasza:

SN, vagy SB?

Az SN mindig is segédmotoros kerékpár volt, az SB ellenben motorkerékpár, rendszámos, két személyes, erősebb.

Az 51-es modernebb is volt, mint az 50-es.

Mindezeken túl az sem mellékes, hogy ezek már veterán korban lévő motorok, a kopások miatt is lehetnek teljesítmény különbségek, meg az is számít, mit ügyeskedtek bele (pl fogaskerék áttétek).

Ezekkel a motorokkal nem versenyezni kell, örülj, ha gond nélkül működik.

2019. jan. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindkettő N-es, de kivannak belőle szedve az N-es fojtások az előző tulajoknak kőszönhetően, tehát teljesítményben olyan mint egy B-s. Az én fogaskerekem 14-es, a barátomét nem tudom. De modern gyújtás és karbi van rajta, ezért mehet vele jobban?
2019. jan. 27. 13:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

A két blokk között teljesítmény különbség csupán 0,1 LE az M531 M541 es blokkhoz viszonyítva. Az utóbbi S51 pörgősebb és tuningolható változat.

Az M53 blokk előnye a strapabíró kivitel.

Itt a két motor között a látványos különbség a gyújtásban és a két eltérő karburátorban rejlik. Menettulajdonságot, végsebességet is jelentősen befolyásolja a megszakítós gyújtás helyett egy tirisztoros gyújtás! Pláne ha sokkal jobb karburátorral van felszerelve.

Én M53 as motorblokkon is alkalmaztam a ducatti gyújtást.

Határozott változást produkált.

2019. jan. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!