Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy állitható...

Mennyibe kerül egy állitható futómüvet és egy sport kipufogot bejegyezni a forgalmiba?

Figyelt kérdés
Jelenleg most 4 állitható futómű van a kocsin és egy kipufogó de semmi papir róluk.Lassan itt a forgalmi,és hogy szólni fognak-e ezekért a műszaki vizsgán?

##ültetés
2019. jan. 28. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze hogy szólnak. Nem is engedik at!

Bejegyeztetni? Nos olcsóbb lesz 2 ėvente kiszedni a vizsgara majd visszarakatni...

2019. jan. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nos, összefoglalva és kicsit korrigálva az elsőt.


Egy mezei, maszek vizsgaállomáson még plusz egy tízesért át is mehet műszakin, azzal kevesebb a gond, nyilván nem NKH-hoz viszed. A nagyobb gond, hogy ha a rendőr igazoltat képes egyből lekapni a rendszámot, az nagyobb szívás.

Egy futómű csere akár 40-60.000 Ft is lehet, szóval megfontolandó ez a két évente ki be szerelés, mert ugye egy vizsgához kétszer kell megcsinálni. Plusz a kipufogó.


És az eljárás:


Első körben kell az eredeti TÜV engedély és a vásárlást igazoló számla a futóműről és a kipufogóról, valamint a forgalmid. Ha ez megvan, bemész a TÜV Rheinland KTI-hez, itt potom 65.000 Ft/ módosításért (tehát neked 2x65.000 Ft, hacsak nincs valami kedvezmény több alkatrészre) adnak egy szakvéleményt, hogy valóban beépíthető az autódba. Majd beszerelteted (számlával, regisztrált szakműhelyben) és kérsz egy nyilatkozatot, amiben tanúsítják, hogy a hatályos jogszabályok szerint végezték el az átépítést. Csinálsz fotókat a már beépített alkatrészekről, amiken látszanak az azonosítószámok (rúgó, lengéscsillapító száma, kipufogón szintén, hogy a TÜV engedélyben szereplő azonosítókkal összevethető legyen) Ezután a lakóhely szerinti megyei NKH-nál megjelensz és beadsz egy átalakítási kérelmet 11.000 Ft-ért. Amit elbírálnak és viheted soron kívüli műszakira némi átalakítási felárral 22.000 Ft környékén, ha egyáltalán jóváhagyják. Ha a műszakin a g/cizés mellett át is megy (minden más gyári és patika állapotú), akkor már csak az okmányirodába kell bemenni, ahol az eddigiek után jelentéktelen pár ezer forintért egy ügyintéző kézzel (!) belekörmöli a forgalmiba az átalakítást.

Tavalyi árakkal számoltam, mert én tavaly csináltam végig. Majdnem megduplázta a költségeket a hercehurca, pedig én csak ültettem.

2019. jan. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 veterán vas ***** válasza:

Hmmm.

Sok autót vittem már műszaki vizsgára, és azt tapasztaltam, ha megfelelő mértékben csillapítanak a teleszkópok, a kutya sem foglalkozik azzal, hogy milyen márkájú, olajos vagy gázos töltésű, vastagított szárú sport verzió vagy széria, esetleg állítható magasságú-e, vagy fix.

Annyi esze remélhetőleg lesz a kedves tulajdonosnak, hogy nem provokálja vizsgabiztosokat, azaz nem a legmélyebb állásba leeresztett futóművel megy műszakira.

A kipufogó, kényes kérdés.

Ha viszed elővizsgára és nagyon rezeg a léc, kell kérni egy zajszint mérést. Amennyiben belefér a határértékbe, akkor van róla papír, ha nem, a vizsgára fölteszel egy .....akármit ;)

2019. jan. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!