Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nincs dízel sportautó?

Miért nincs dízel sportautó?

Figyelt kérdés
A BMW pl miért nem gyárt dízel motorral M3-ast, M4-est vagy épp Z4-est? Az ilyen autóknál, amelyek sportosabbak és erősebbek, nagyobb teljesítményre és sebességre vannak tervezve, miért nincsen bennük dízel motor? Ebben az esetben pl mi a benzines előnye és a dízelmotor hátránya?

2019. jan. 18. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Nehezebb a motor, csúnyább hangja van, nem lehet annyira kihúzatni, mint egy benzinest.
2019. jan. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Egy benzin motor sokkal pörgősebb és sokkal több mindent lehet rajta átalakítani (sportossá).


Röviden ennyi.

2019. jan. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Persze hogy nincs, ezért nyerték régebben sorozatban a Le Mans-t dízel kocsikkal.


[link]

Csak egy lista, amit lehetne folytatni. BMW is készített nem egy dízelmotorral szerelt modellt, ami menetdinamikában odavert a benzinmotorosoknak.

2019. jan. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak, de nem ez a jellemző, valamiért nem divat dízelbe, pedig a Ferrariba is van dízel, F12, csak közel sincs olyan szép hangja, nem lehet úgy variálni a gyújtást, kipu hangzást, mint a benzinessel.
2019. jan. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

régen wtcc-ben is voltak dízel seatok

még michelisz is azzal ment asszem

2019. jan. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Benzines előnye a fordulatszámtartomány a hang és a gázreakció. Nekem annó mikor relatíve bagóért hozzád vágták már az E36 M3-at, hát b+, mint a dízel csak nincs késlekedés hanem azonnal hátba vág, pedig csak 280ló körül volt, viszont dízel tulajként azt mondom hogy akkor ott épp leszartam hogy mennyire megyen vagy nem megyen, a gép élt és mozgott. Az arcomon a vigyor meg a fülemig ért, sajnos térműtétem miatt ezeket a kemény kuplungos autókat el kellett felejtenem :/
2019. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
M550D kinek nem elég?
2019. jan. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazából csak a hagyomány miatt, illetve presztízs miatt nem akar senki dízel sportautót. Az Audi pl rengeteg bivalyerős dízelmotort gyártott, az R8-ba is tudtak volna tenni pl 6.0-ás V12 TDI-t, de a vevőknek nem kellett volna. A dízelbotrány után pedig már biztos nem is lesz dízel sportkocsi.
2019. jan. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!