Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Én sohasem fogok megtanulni...

Én sohasem fogok megtanulni parkolni? Hagyjam abba a vezetésórákat?

Figyelt kérdés

Teljesen el vagyok keseredve. Rengeteg órát levezettem. A városban már egész jól megy, a sok gyakorlás hatására. De a parkolást képtelen vagyok magamtól jól megoldani.

Valaki írja meg nekem, hogy a merőleges hátra parkolásnál a kiválasztott parkolóhelytől mennyire kell megállni és elkezdeni betolatni?? 1 autó? 2 autó? Vagy mennyi? Sosem sikerül beállni és hiába forgolódok, nem látom, mikor merre kell kormányozni.

Pl.balra előre parkolásnál, hogy a kocsi hátulja is bemenjen, mennyire kell kucsit jobbra is kormányozni? És mikor??? Az oktatóm csak belenyúl, de semmit nem magyaráz el...

Köszi,aki segit!


2019. febr. 1. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

A két oldali tükröt kell figyelni és abban mindent lehet látni.

Azt nem gondolod komolyan hogy majd neked megmondják hogy mikor és mennyit kell tekerni a kormányon.

Furcsa lenne ha előre mennél és meg kellene mondani hogy most egyszer tekerd körbe a kormányt és akkor tudsz egyenesen menni.

Figyelni kell az autó mozgását és úgy korrigálni, tekergetni a kormányt.

2019. febr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%

Ezzel a kettőt jobbra-kettőt balra számítgatással csak megőrülni fogsz. De a vizsgáig és a vizsgán ez kell sajnos,otthon itt tartanak..


2006-ban lett meg a jogsim, semmit sem tudtam kb :),10 évig ne is mertem még beleülni sem az autóba. Aztán olyan munkahelyem lett,ahol több autót,kisteherautót is kell napi szinten vezetnem. Gondolhatod,mit éltem át.. Felejts el mindent,higgadj le és keress egy tágasabb parkolót. Ne legyen a cél az,hogy elsőből beteszed.


amúgy hiába is magyarázna az oktató,mert ezt érezni kell.Az meg nem jön azonnal,pláne nem x tanóra után. Plusz hiába gyakorlod be egy bizonyos autóval,ha utána nem olyanod lesz.


Amúgy ez a háttal parkolás egy agyrém. Én biztosan nem tenném be így soha sem. Semmi értelme. Szembe beteszed ,onnan meg egyszerű kitolatni.

2019. febr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 utálok tolatva parkolni, szóval magyarázd el légy szíves hogy a francba lehet orral előre beállni egy kocsinyi helyre párhuzamosan!


Kérdező, vagy beszélj az oktatóddal, hogy magyarázzon is, vagy cseréld le!

2019. febr. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as szívem neked a párhuzamos parkolás közbeni "sima" tolatás egy és ugyan az,mintha jobbra-balra háttal teszed be?
2019. febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem lassan 2 éve van jogsim, de parkolni én se tudok. Balra előre merőlegesen szoktam mindig, az a legkönnyebb. Egyszer csináltam egy hátra párhuzamost, de abban a kocsiban volt tolatóradar meg olyan kamera, hogy felülről is látod a kocsit meg a környezetét, úgy nem volt olyan nehéz. Amúgy első vizsgámon azért buktam meg, mert hátra merőlegesen csak negyedszerre sikerült beállni úgy, hogy pont középen legyek. De sose értettem, hogy hátrafele hogy kell, mindig az oktató mondta, hogy most kezdjem el tekerni, most vissza, stb. Szerencsére viszonylag kisvárosban élek, úgyhogy megvagyok a legegyszerűbb parkolással, Pesten leizzadnék az tuti:D
2019. febr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Keress egy üres parkolót, és gyakorolj minden irányban. A vonalat nézd a tükörben. Lényegében közben is lehet még korrigálni, csak lassan gurulj. Először csak az egyik oldalt nézzed hogy belül légy a vonalon, és párhuzamos legyél vele. Jó esetben ezzel megvan a másik oldal is. Az az igazság, hogy ha két kocsi közé kell beállnod orral, hogy a hátulja is egyenes legyen, szinte biztos, hogy korrigálni kell (visszatolatni). Mert általában szűkek a helyek. Én jobban szeretek farral beállni, de nem szoktam egyből egyenesen bemenni, akár 2-3 korrekció is kellhet. De gyakorlat teszi a mestert.
2019. febr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!