Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tudnék megtanulni rendese...

Hogy tudnék megtanulni rendesen parkolni? 18/f

Figyelt kérdés

Egyszerűen ha szűkebb a hely két autó között én már nem tudok beparkolni oda. Út szélére párhuzamosan sem tudok két autó közé beállni úgy, hogy ne lógjak ki.


Tegnap haverokkal voltunk bulizni, én voltam a sofőr. Egyszerűen ha ülnek mellettem vagy szűkebb a hely nem tudok beparkolni. Tolathatok össze vissza, de akkor sem megy.


Egyik szintén 18 éves barátom meg annyira tud vezetni meg parkolni, hogy ma hajnalban kb 1 üveg vodka után beszélni már alig tudott, de beparkolt helyettem egy rohadt szűk helyre.


Azt ha egy zsaru látta volna, megálltunk a kajázó előtt, én kiszálltam, ő beült a kormány mögé. Beállt a helyre, de kiszállni alig tudott, jóformán kiesett az autóból. Hogy lehet az, hogy valaki részegen is egy profi parkolást megcsinál, én meg józanul képtelen vagyok rá?



2018. nov. 18. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyasvalakivel kellene gyakorolnod, aki tud rendesen parkolni. Ő majd megmutatná, hogy mit csinálsz rosszul, mit kellene másképp, hol vannak azok a pontok, amiken változtatnod kellene. Vannak fenn videók is, de azokból valószínűleg nem derül ki számodra, hogy TE épp mit csinálsz adott esetben rosszul.
2018. nov. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ami az utolsó kérdést illeti: van, aki tehetségesebb ennek megtanulásában, ez van. Másoknak lassabban megy.

Gyakorolni kell. Nálunk autót csak a párom vezet (motorral pedig könnyű parkolni :D), neki évekig tartott (ritkán vezet és még ritkábban kell parkolnia normál helyen, több autó között), míg alapszinten megtanult parkolni, pedig rengeteg extra órát is vett miatta. Ezt tényleg gyakorolni kell, ha nem megy, de lehet, hogy egy jól parkoló ember tud segíteni. Nem biztos, lehet, hogy csak idegesítene...


Menni fog az, ha gyakorlod, ez biztos. De tényleg sokáig tud tartni, ha nem vagy alapból tehetséges benne.

2018. nov. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodt üres helyen leteszel a 2-2 db bóját műa széket ami szimulálja a két autó szélességét legszűkebben ott ahol parkolni akarsz . Aztán kihajolva nézed mit kell tenni néha kiszállsz és úgy korrigálsz beülsz megint kihajolsz stb .Ezt 2 naponta eljátszod és heteken belül kialakul a ráérzés rutin , mekkora a szélességed oldal távod ,élesbe ekkora és ettől nagyobb helyre egyből beállsz .
2018. nov. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A tanulási technikától is függ. Nekem még úgy tanították, hogy a kocsiban hátra kell fordulni és a hátsó ablakon kell kinézni és annak megfelelően kormányozni. Idősebb korban vagy testesebb embernél ez már nehézkesebb, akkor szokás csak a visszapillantó tükröket használni. Gyakorolni kell, sokat.
2018. nov. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Részegen lehet jobban ment neki, mint józanul ment volna. Bátor volt, aztán szerencséje is volt :D

A haverok előtt, akik szivatni is szokták egymást, szinte senkinek sem megy olyan jól a vezetés. El kell vonatkoztass attól, hogy ők is ott vannak.

Ezenkivül: gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.

2018. nov. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem erre nincs jobb megoldás. Gyakorolni kell. Nekem se ment, míg olyan helyre nem költöztünk hogy vagy megtanultam vagy hagyhattam volna a 2 kilométerre lévő tesco parkolóban.

Először ha volt dupla hely azzal csináltam nagyon lassan, majd szépen lassan egyre jobban ment. Most már simán beteszem centizve is akár, dombnak felfele is.

Viszont párhuzamosan parkolni én se tudok elsőre. Nekem is gyakorolni kéne, mert tényleg ciki mikor félévente egyszer kéne egy szűk helyre és el kell vele időzni míg mindenki hülyének néz.


Azt mondom menj ki a tesco parkolóba. Húzz oda két tolós kocsit és parkolgass. Kimész, beparkolsz 5-ször. Másnap megint 5-ször. Minden nap szánsz rá egy 10 percet, 2 hét és simán menni fog.

2018. nov. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sok-sok gyakorlással.
2018. nov. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sokat kell gyakorolni, olyan helyre járni, ahova le kell parkolnod. Erre rá kell érezni, ez mindenkinél más, valakinek könnyebben, valakinek nehezebben megy. Ha megnyugtat nekem sem igazán megy még a parkolás, egy hónapja szereztem meg a jogsim. Én inkább messzebb parkolok mindig, ahol még 3-4 hely is üresen van.
2018. nov. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Út szélére lehetőleg tolatva állj be két autó közé (ha nincs sor mögötted), hosszában is lehetőleg tolatva, vagy ha nem lehet, akkor előre, de messziről, hogy még kint kb egyenesbe állhass!
2018. nov. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!