Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kötelező biztosítás fizetés?

Kötelező biztosítás fizetés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Édesanyám után örököltem egy autót, ami már lassan egy éve áll, nem használja senki, eddig fizettem a biztosítást, de nem látom értelmét, mivel nekem nincsen jogsim, el adni sem tudom mivel még hiteles. A kérdésem az lenne h mi történik ha nem fizetem ezután? Illetve le lehet e mondani? Egyszer eladásra fog kerülni úgyis az autó, akkor az új tulajnak úgyis ujjat kell kötni.
2019. febr. 1. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Egy idő után automatikusan kivonják a forgalomból az autót "díj nem fizetés" miatt. Benne van a nevében hogy kötelező. Én a helyedben addig adnám el amíg van rajta kötelező meg amíg találsz olyan embert aki megvesz egy autót úgy hogy lassan 1 éve mozdítva sem volt.
2019. febr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

Ha nem fizetiteka kötelezőt akkor is be fogják majd utólag hajtani, a fedezetlenségi díjjal együtt, ami eléggé sok lesz.

Ha nem hazsnáljátok el kell adni

Hiteles autót is el lehet adni...

2019. febr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
33%

Az ocsmányirodában kérelemre ki lehet vonatni ideiglenesen a forgalomból. Onnantól se adó nincs rá, se biztosítást nem kell fizetni.

Ha díjnemfizetés miatt hivatalból vonják ki, az majd az eladás előtti újra forgalomba helyezésnél kissé kellemetlenebb történet.

2019. febr. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!