Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem villant ki eddig...

Miért nem villant ki eddig pdf visszajelző lámpa mikor kellett volna?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Opel insignia kombi diesel autóm van. 7 éves de 3. tulaja vagyok. 4 éve van nálam. Sajnos a pdf szűrővel már megjártam a hadak útját, pedig lehet nem is kellett volna. Idáig azt hittük nincs is pdf vissza jelző lámpa. Soha se villant fel így nem tudtam róla. Majd párom most egyik nap mikor beindítottam az autót és ugye olyankor minden lámpa felvillan akkor látta hogy van pdf visszajelző lámpa. Hozzá teszem nem 1 autó szerelőnél voltunk már és mindengyik azt mondta nincs benne visszajelző. Mire kiderül van. De a nagy kérdésem. Akkor miért nem villan fel ha az auto regerenálni akar? Mert így fogalmam sincs mikor kellene égetnem a kocsit. Sajnos ez végett másodjára tömődött el a szűrő mert 4 év alatt menet közben 1x sem villant fel a lámpa. De gyújtásnál persze kivillan. Talán biztosíték? Vagy mi lehet az oka?

#Pdf szűrő #pdf visszajelző
2019. febr. 2. 00:12
 1/6 Beviz Elek ***** válasza:
100%

A pdf szűrő mit csinál? Nem engedi hogy pdf fájlokat töltsön le az autó?

Vagy te a dpf-re gondolsz?

2019. febr. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A regenerációt nem látod, arra nincs visszajelző lámpa, ahogyan a szerelőid is állították.

A dpf hibajelző az eltömődöttséget hivatott visszajelezni.

A regenerációt két módon lehet észrevenni... vagy három is akár. Vagy négyet.

Az egyik, brummogó hangot hallat (mint egy medve), emelt az alapjárati fordulatszám(mint egy Zaporozsecen), füstöl mint a vadbarom (na ez nem törvényszerű), a pillanatyny fogyasztásod felemelkedik (mint egy Boingé).

2019. febr. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert xls lámpa van benne
2019. febr. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogy néz ki nálad a visszajelző lámpa?

Eddig két dízel részecskeszűrős Opelem volt. Mind a kettő alap esetben a háttérben végezte a regenerációkat, nem hozta direktben a tudomásomra. Egyedül ha a pillanatnyi fogyasztást lestem, abból derült ki, hogy valami történik, mert 10 liter körül járt. Majd mikor végzett, kb 10 perc elteltével, visszaesett a normál folyamatos sík úton valaó haladáskor szokásos 5-6-os értékre. De még motorféknél sem 0-t írt ki regenerációkor, hanem 3-4-et.

Külön jelezni akkor jeleznek, ha már többször félbe lett szakítva a regeneráció és a filter már az eltömődés határán van.

Ekkor a régebbi Opelem az izzítás ("sárga tekercs") ikonját villogtatta. Az újabb a kijelzőre írta ki, hogy "Részecskeszűrő tisztítás folyamatban, hajtson tovább!" vagy valami ehhez hasonló szöveget.

Szerintem addig örülj, amíg semmilyen módon nem jelzi a regenerációt! Az azt jelenti, hogy minden rendben van vele, a háttérben szépen megoldja.

2019. febr. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pont ez az hogy a lámpa semmikor se villant ki, a fentiekben azért említettem hogy 4 éve van meg az autó és 2x már eltömődött. És mikor a szűrő tele volt akkor se jelzett a lámpa. Magyarán semmilyen formában sem. Pedig kellett volna. Nekem úgy néz ki a lámpa hogy nem katalizátor hanem pöttyök és abból kiirányúlva mintha füst jönne ki. Utána néztem a neten és igen biztos hogy az a dpf visszajelző. Szóval kb 80-90%os eltömődésnél jeleznie kellett volna a lámpának hogy kellene égetni de nem tedte, ehelyett inkább letiltott az autó és kikellett szereltetnem a katalizátort majd kitisztitttatni pesten. Nem olcsó mulatság mikor kiégetthettem volna de a szaros lámpa nem gyulladt fel soha. És mégegyszer leírom hogy a 4 év alatt soha se gyulladt fel mióta megvettem a kocsit, pedig 4 év alatt 2x eltömődött. Videót is néztem ugyan erről az autóról és igen jeleznie kellene de semmit nem csinált idáig.
2019. febr. 2. 08:29
 6/6 A kérdező kommentje:
Hozzá teszem a szerelő nem azt állította hogy a regerenálást nem látom hanem azt hogy nincs visszajelző lámpa mire kiderült hogy igen is van
2019. febr. 2. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!