Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek?

Milyen autót vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy Volkswagent vagy VW konszermt. 2001 körüli évjárat. Milyen motorral lenne érdemes venni? 1.4 16v 75Le-ből az Ibizát-Polot néztem. 1.6 75Le-ből a Cordobát. 1.6 100Le körül Golf4,Bora(ezekből csak a kínálat alja férne bele)-Octavia.

Csak hosszú távon használnám heti-2 heti rendszereséggel. Minimum 60km max 250km egy út alatt.

Ti melyiket valasztanátok és miért? Fogyasztások hogy alakulhatnak normál 100 as temponál? Nem száguldozásra kellene az autó, ami fontos lenne az a viszonylag alacsony fogyásztás és, hogy 80 nál azért meg lehessen vele előzni.

Szívesen fogadok tapasztalatokat vélemenyeket.

Köszönöm ha végig olvastad.



2019. febr. 2. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Ezekkel a kritériumokkal egyértelműen dieselt érdemesebb venni. Az általad felsorolt benzinesek gyengék, egyáltalán nem dinamikusak, cserébe még sokat is fogyasztanak. Esetleg a turbó benzinesek mozgékonyabbak, de ott még magasabb a fogyasztás.

Dieselek közül Golf IV vagy b5-ös, esetleg 5.5-ös Passat, ezekből vagy sima 1.9 TDI verzió, vagy a 130 lovas szintén 1.9 PD. Jól lehet velük előzgetni, még akár 100-nál is, és a fogyasztás is elég alacsony. 100 körüli tempónál 4,5-5 liter környéke. Én mindenképp ezek közül választanék a helyedben.

2019. febr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1.9 pdtdi-t minimum 85kw-osat nyaron a fogyasztas 5.4 telen a fogyasztas 5.7 volt. Soha nem jartam sporlos üzemmodban, a 6ost csak 110 -nel raktam, varosban 50-ig csak 3. fokozatban jartam az egr turbo nem koszolodott, váltó se ment tönkre ahogy szokott a gyors felkapcsolasok miatt mert, hogy akkor csak 4 litert fogyaszt jah de több kárt okozol vele összesegeben, 400 000 km felett volt a kocsiban. Esetleg ha ajm 85kw mellett döntenél ebben az évjaratban 98-05 -ig lenne jópár cuccom hozzám.
2019. febr. 3. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de egyenlőre nem szeretnék dizelt. Évente kb 10000km-t mennék tehát nem igazán térülne meg a dízel plusz költségei. Ezekre a motorokra lennék kíváncsi, illetve a fogyasztásukra. A sima 1.6 75Le vel szemezek cordoba kasztniban mert egyszerű szerkezetnek tűnik.
2019. febr. 3. 10:24
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Vegyél VW konszernt (ahogy a kérdésedben írtad). Amekkora összegeket kell majd nemsokára ismét kifizetniük kártérítésre, lehet, hogy 1 Euro-ért eladó lesz a cégcsoport. :-)
2019. febr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igazából vehetsz benzinest is, de amiket te szeretnél, azokat pont nem fogja teljesíteni, ne várj csodát tőle. Nyilván elmegy 250 km-t, azzal nincs gond, de a 80-90 körüli előzéseknék igen csak vigyázni kell. A fogyasztásra nyugodtan számolhatsz 7-8 litert vegyes használat alatt.

Egyébként a VW konszernek benzinesei nem a legjobban sikerült példányok. Ha mindenképp benzines kell, inkább japánok között nézegess.

2019. febr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elsősorban dizelt akartam, csak kettős tömegű lendkerék, turbó, adagoló ezek nem olyan kis pénzek ha valamelyik feladná. Így jöttek a japán benzinesek, 1.3 Toyota, 1.3 Mitsubishi, 1.5 Nissan. De ahogy utána olvastam és láttam is a 2003 elotti japánok szeretnek rozsdálni. A lakatos munka pedig nem kis pénz és meló. Igy tértem vissza a Vw konszern benzineseihez.
2019. febr. 3. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!